Menstruační kalíšek. Už ho znáte nebo o něm slyšíte poprvé? Ani bych se nedivila, žádnou reklamu v TV na něj neuvidíte.

Tato „novinka“ je na trhu od roku 2002. Dozvíte se o něm od kamarádky, co jej používá, nebo při nejlepším z nějakého alternativního článku. Přitom to je moderní a revoluční hygienická pomůcka pro každou ženu a zdravotně daleko vhodnější než tampón.

O pocitu spokojenosti a pohodlí během menstruace ani nemluvím.

Známe to všechny, léto u vody a my doma s menstruací. Ženy jsou z kalíšku nadšené. Je to skvělá pomůcka. Je celý uvnitř vaginy, není cítit a Vy si užíváte léto jako v jiné dny. Takže lehce zapomenete, že vůbec menstruaci máte.

Pro mnoho žen zcela nepochopitelné a nereálné.

Je vidět, že jste kalíšek ještě nevyzkoušely a stále se trápíte a stresujete s vložkou či tampónem. Jak na to zapomenout, když se paříte s vložkou, která Vás otravuje v kalhotkách a nebo se stále nervujete z toho, zda Vám z plavek neleze šňůrka od tampónu.

Každé koupání se stresujete a pak běžíte na WC vyměnit tampón nasáklý vodou, abyste z toho nedostala infekci. A co teprve kdyby něco proteklo. Jímá Vás hrůza. Pořád jste ve stresu. Nesnášíte menstruaci!

Už si to takto ani nedovedu představit.

 

 

Kalíšek používám přes 3 roky

Poslední roky mi vyšla menstruace na dovolenou, ale byla jsem v klidu. Mám kalíšek. Dokonce, když jsem si ho před 3 roky pořídila, těšila jsem se na menstruaci. Ta změna s ním je opravdu veliká. Kdo nezažije, neuvěří.

S kalíškem všechny tyhle stresy odpadají. Jste volná. Nic v kalhotkách, nic nekouká, nic nevysušuje, prostě pohoda. Koupete se, opalujete se, relaxujete u vody a celý den si užíváte života. Kalíšek krev sbírá a pojme 2-3x více než tampon. Většina žen je nadšená a nechápou, proč o něm nevěděly dřív a tak si mohly ušetřit dost stresu, peněz a přírodu.

Kromě svobody a pohodlí na něm miluju, že nevytvářím žádný odpad.

Už tak je ho dost a brzy nás to zavalí… Žádný odpad, žádné zbytečné další náklady, žádné plýtvání. Jeho cena je směšná, když porovnám dalších 10 let jeho používání zdarma a bez odpadu. Je z lékařského silikonu, to je antibakteriální materiál, sama si kalíšek doma můžete vysterilizovat, což tampon rozhodně nemůžete a tampon ani není sterilní.

 

Co u mě změnilo používání kalíšku?

  1. Prvotně to bylo nadšení, dokonce jsem se těšila na menstruaci, protože ta změna je obrovská. Od stresu a nepohody jsem začala svou menstruaci prožívat jinak. Lépe. Svobodně. Pohodlně.
    Menstruace byla najednou v pohodě. Začala jsem chodit do sauny i na bazén a přestala se omezovat. Při jízdě na koni vím, že s kalíškem nebude žádná nehoda a nebudu se muset jít převlíknout.
  2. Začala jsem víc poznávat své tělo. Nevím, jak jste to měly Vy, ale já považovala za nevhodné si jen tak sahat do vagíny. Vlastně jsem o své vagíně nic nevěděla. Což mi teď připadá dost divné. Pouštíme tam muže, ale samy o ní v podstatě nic nevíme. Nevěděla jsem, kde mám čípek, k čemu slouží. Zda ho mám vysoko nebo nízko.
  3. Začala jsem víc cítit měsíční cyklus mého těla. Poznám, kdy mám ovulaci, kdy mi skončila i kdy přichází menstruace. Vnímám své nálady spojené s cyklem a víc rozumím svému jednání a pocitům. Kalíšek mi pomohl k většímu kontaktu s mým tělem, naučila jsem se ho víc vnímat a poslouchat jeho potřeby.
  4. Mám dobrý pocit, že ušetřím spoustu zbytečného odpadu. S menstruační krví můžete udělat to, co chcete, podle Vašeho uvážení. Je to vzácná tekutina plná kmenových buněk a podle staré slovanské tradice se vracela zemi, aby zajistila hojnost úrody.
  5. Naučila jsem se ovládat poševní svaly. Což je velmi dobré ze zdravotního hlediska a pro lepší prožitek z milování a orgasmu. (Sex s kalíškem je možný. Osobně vyzkoušeno, kdo nemá rád krev, doporučuji pomalé a smyslné milování bez hlubokých průniků. Ani partner kalíšek necítí.)

 

Menstruační kalíšek - barevná provedení

Menstruační kalíšek – barevná provedení

A jak jsem ke kalíšku přišla já?

Kamarádka se vrátila z Anglie a nadšeně mi o něm vyprávěla, že si ho dovezla a jaká je to pohoda. Nechápala jsem, o čem mluví. Jak to funguje. Trvalo mi pár měsíců, než jsem si na internetu našla informaci, která mě přesvědčila, a já ho chtěla koupit. Na diskusi psala žena, že s ním jezdí na koni a super. Neváhala jsem ani minutu. ?

Já kalíšek používám ráda a udělal můj život daleko jednodušší a pohodovější.

Moje rodina ho také ocenila, jsem víc v klidu a doma je pohoda. O kalíšku se můžete více dočíst a rovnou objednat na stránce www.lunacup.eu či si přečíst zkušenosti žen s kalíškem či vyjádření gynekologů ke kalíšku.

Kateřina Kučírková

www.lunacup.eu