NÁVOD: Jak se menstruační kalhotky LUNA používají a perou?


NÁVOD K POUŽITÍ - menstruačních kalhotek

1. Kalhotky LUNA rozbalte a vyzkoušejte si je na svoje spodní prádlo, jestli Vám vyhovuje velikost. Po vyprání už kalhotky nelze vyměnit.
Jak postupovat, pokud Vám velikost nevyhovuje.

2. Před prvním použitím kalhotky vyperte v pračce na 40° s ostatním prádlem bez aviváže. Ideálně použijte jemný prací cyklus.

3. Kalhotky doporučujeme sušit volně pověšené. (doba schnutí při pokojové teplotě cca 8 - 10 hodin). V případě potřeby rychlejšího uschnutí sušte nad radiátorem nebo topném žebříku (doba schnutí 2-3 hodiny). NEPOUŽÍVEJTE sušičku na prádlo a kalhotky nepokládejte přímo na radiátor. Vysoké teploty mohou kalhotky znehodnotit, nebo permanentně poškodit.

4. Vyprané a suché kalhotky jsou připravené na použití.

5. Nejpozději po 12 hodinách je vyměňte za čisté kalhotky.

6. Použité kalhotky vyperte v pračce (perte opět na 40° bez aviváže), nebo je můžete přeprat v ruce v případě potřeby s pracím prostředkem bez aviváže.

7. Po uschnutí je můžete opět použít.

8. Životnost kalhotek je minimálně 3 roky při praní (vč. ručního) 2x za cyklus. Při častějším praní se může zkrátit.

9. Pro plnou funkci nano-technologie (nepropustné, ale prodyšné), vždy po cyklu nebo alespoň 1x za 3 měsíce kalhotky přežehlete. Žehlete na syntetický program (nízká teplota, jinak dojde k poškození) a žehlete pouze z vnější strany, tzn. nežehlete vnitřní savou vrstvu (té by naopak žehlení mohlo uškodit).