Kategória otázok

Menštruačné nohavičky LUNA
Ako často sa luna nohavičky menia?

Je založený na sile menštruácie a účele použitia. Odporúča sa meniť raz za 8-12 hodín. Nohavičky majú vysokú absorpciu pri zachovaní svojej tenkosti. Sú vhodné aj na miernu menštruáciu.

V prípade silnej menštruácie je potrebné ich kombinovať s inou menštruačnou pomôckou, ako je menštruačný kalíšok alebo tampón. Silná menštruácia je tá, počas ktorej meníte väčšiu vložku alebo veľký tampón každé 2-3 hodiny.

V príprave sú nohavičky na silnú aj veľmi silnú menštruáciu.

Ďalšie informácie v článku - Koľko menštuačných nohavičiek LUNA potrebujete?


Sú pre mňa nohavičky LUNA vhodné?

Áno.

Menštruačné nohavičky používajú ženy všetkých vekových kategórií a sú vhodné pri slabej aj silnejšej menštruácii, prípadne při slabých únikoch moču a iných výtokoch. Sú veľmi vhodné pre panny.


Koľko menštruačných nohavičiek potrebujem?

Údržba a umývanie
NÁVOD: Ako sa menštruačné nohavičky LUNA používajú a perú?

NÁVOD NA POUŽITIE - menštruačných nohavičiek

1.Nohavičky LUNA rozbaľte a vyskúšajte si ich na svoje spodné prádlo, aby ste zistili, či Vám vyhovuje veľkosť. Po vypraní už nohavičky nemožno vymeniť.

Ako postupovať, ak Vám veľkosť nevyhovuje.

2. Pred prvým použitím nohavičky vyperte v práčke na 40°C s ostatným prádlom bez aviváže. Ideálne použite jemný prací cyklus.

3. Nohavičky odporúčame sušiť voľne zavesené. (čas sušenia pri izbovej teplote cca 8 - 10 hodín). V prípade potreby rýchlejšieho uschnutia sušte nad radiátorom alebo na vykurovacom rebríku (čas sušenia 2-3 hodiny). NEPOUŽÍVAJTE sušičku na bielizeň a nohavičky neklaďte priamo na radiátor.. Vysoké teploty môžu nohavičky znehodnotiť alebo permanentne poškodiť.

4. Vyprané a suché nohavičky sú pripravené na použitie.

5. Najneskôr po 12 hodinách ich vymeňte za čisté nohavičky.

6. Použité nohavičky vyperte v práčke (perte opäť na 40° bez aviváže), alebo ich môžete preprať v rukách teplou vodou, v prípade potreby s pracím prostriedkom bez aviváže.

7. Po uschnutí ich môžete opäť použiť.

8. Životnosť nohavičiek je minimálne 3 roky pri praní (vrátane ručného) 2x za cyklus. Pri častejšom praní sa môže skrátiť.

9. Pre zabezpečenie plnej funkčnosti nano-technológie (nepriepustné, ale priedušné), vždy po cykle, alebo aspoň 1x za 3 mesiace, nohavičky prežehlite. Žehlite na syntetickom programe (nízka teplota, inak dôjde k poškodeniu) a žehlite iba z vonkajšej strany, to znamená nežehlite vnútornú savú vrstvu (tej by, naopak, žehlenie mohlo uškodiť).


Môžem na pranie nohavičiek v ruke použiť mydlo?

Môžete použiť tekutý prací prostriedok, poprípade mydlo. Nepoužívajte aviváž, ktorá môže narušovať funkčnosť nohavičiek.


 Môžem nohavičky sušiť v sušičke?

Nohavičky v sušičke nesušte. Vysoká teplota sušičky by mohla narušiť funkciu membrán. Nohavičky odporúčame sušiť voľne zavesené. V prípade potreby rýchlejšieho uschnutia ich môžete umiestniť nad radiátor. Neklaďte ich však priamo na radiátor. Vysoká teplota môže nohavičky znehodnotiť.


Veľkosť
 Akú veľkosť LUNA zvoliť ? 

Veľkostná tabuľka pre čierne s čipkou:

velikost Luna elegant

--------------------------------------

Veľkostná tabuľka pre čierne / bordó / zlaté:


Životnosť
Životnosť menštruačných nohavičiek LUNA - 3 roky

Všetky časti nohavičiek boli navrhnuté tak, aby nohavičky pri používaní počas celého cyklu vydržali 3 roky a zároveň vyzerali stále dobre a plnili plne svoju funkciu.

Chápeme, že je to veľká finančná investícia, a hoci je menštruácia s nohavičkami oveľa príjemnejšia, zdravšia pre telo a ekologickejšia, finančná stránka je rovnako dôležitá.

Každý materiál bol opakovane testovaný a vybrané boli iba tie, ktoré splnili túto požiadavku. Napríklad bavlnu, viskózu, v súčasnosti obľúbený materiál Tencel či Modal sme vyradili, pretože už po niekoľkých praniach došlo k zmene ich vlastností a vytvoreniu žmolkov. Tieto materiály sú síce prírodné, ale nie sú úplne vhodné na časté namáčanie a pranie.

Nohavičky LUNA tak vydržia 3 roky, pričom sa počíta s tým, že budú niekoľkokrát v pribehu každého cyklu prepierané v ruke alebo v práčke. Životnosť sa predlžuje, či naopak skracuje, s počtom praní.

Nohavičky je nutné po každom praní prežehliť na syntetickom programe, a to iba z vonkajšej strany. Tým sa obnoví funkcia nepriepustnej membrány.


Vyrobené v Českej republike.

Nohavičky LUNA sú od výlučne českej firmy, vyrábané s vysokou starostlivosťou v českej šijacej dielni.

Funkčná látka s nanotechnológiou sa vyrába aj v Českej republike.

Látka nohavičiek je z Talianska, vyrobená z najkvalitnejšej tkaniny pre spodnú bielizeň. S dlhou životnosťou, jemná, priedušná a ľahučká.

Môžete sa na nás spoľahnúť, že vám vždy ponúkneme najvyššiu kvalitu za rozumnú cenu a že nás môžete kedykoľvek kontaktovať.


Hygiena
Sú nohavičky LUNA hygienické?

Áno. Sú vyrobené len zo zdraviu bezpečných materiálov s certifikáciou OEKO-TEX. Vrchná vrstva obsahuje ióny striebra a je antibakteriálna. 

Antibakteriálna vrstva je trvalá.


Môžu menštruačné nohavičky LUNA voňať?

Menštruačné nohavičky nezapáchajú a to ani po celodennom nosení.

Prečo nezapáchajú? Zápach tvoria baktérie, ktoré sa za bežných podmienok rýchlo v menštruačnej krvi množia.

U menštruačných nohavičiek LUNA je tomu zamedzené:

1) Použitím trvalej antibakteriálnej úpravy, ktorá väčšinu baktérií hneď zničí.

2) Kombináciou moderných materiálu a nanovlákien. Nohavičky dýchajú, tzn. vhkosť odchádza a teda dôjde k rýchlemu vyschnutiu zachytenej krvi. V zaschnuté krvi sa nemnožia baktérie a nezapácha.


Vrátenie / zmeniť veľkosť
Zmena veľkosti

Menštruačné nohavičky LUNA skúšajte vždy na svoje spodné prádlo.

Pri nenosenom a nepranom tovare je možné do 14 dní tovar vrátiť alebo vymeniť veľkosť.

Pre výmenu veľkosti:

Napíšte nám e-mail na [email protected] alebo do on-line chatu a uveďte:

  • číslo objednávky
  • za akú veľkosť požadujete vymeniť
  • prípadne, ak chcete vrátiť peniaze, tak či späť na kartu, alebo pošlite číslo účtu.

E-mailom vám zašleme inštrukcie, ako postupovať. 

Pre výmenu veľkosti alebo vrátenie nohavičiek nás kontaktujte najneskôr do 14 dní odo dňa nákupu.


Používáme soubory cookie. Kliknutím na tlačítko přijímám nám udělujete souhlas s jejich  zpracováním. Děkujeme.