NÁVOD: Ako sa menštruačné nohavičky LUNA používajú a perú?


NÁVOD NA POUŽITIE - menštruačných nohavičiek

1.Nohavičky LUNA rozbaľte a vyskúšajte si ich na svoje spodné prádlo, aby ste zistili, či Vám vyhovuje veľkosť. Po vypraní už nohavičky nemožno vymeniť.

Ako postupovať, ak Vám veľkosť nevyhovuje.

2. Pred prvým použitím nohavičky vyperte v práčke na 40°C s ostatným prádlom bez aviváže. Ideálne použite jemný prací cyklus.

3. Nohavičky odporúčame sušiť voľne zavesené. (čas sušenia pri izbovej teplote cca 8 - 10 hodín). V prípade potreby rýchlejšieho uschnutia sušte nad radiátorom alebo na vykurovacom rebríku (čas sušenia 2-3 hodiny). NEPOUŽÍVAJTE sušičku na bielizeň a nohavičky neklaďte priamo na radiátor.. Vysoké teploty môžu nohavičky znehodnotiť alebo permanentne poškodiť.

4. Vyprané a suché nohavičky sú pripravené na použitie.

5. Najneskôr po 12 hodinách ich vymeňte za čisté nohavičky.

6. Použité nohavičky vyperte v práčke (perte opäť na 40° bez aviváže), alebo ich môžete preprať v rukách teplou vodou, v prípade potreby s pracím prostriedkom bez aviváže.

7. Po uschnutí ich môžete opäť použiť.

8. Životnosť nohavičiek je minimálne 3 roky pri praní (vrátane ručného) 2x za cyklus. Pri častejšom praní sa môže skrátiť.

9. Pre zabezpečenie plnej funkčnosti nano-technológie (nepriepustné, ale priedušné), vždy po cykle, alebo aspoň 1x za 3 mesiace, nohavičky prežehlite. Žehlite na syntetickom programe (nízka teplota, inak dôjde k poškodeniu) a žehlite iba z vonkajšej strany, to znamená nežehlite vnútornú savú vrstvu (tej by, naopak, žehlenie mohlo uškodiť).

Používáme soubory cookie. Kliknutím na tlačítko přijímám nám udělujete souhlas s jejich  zpracováním. Děkujeme.