Manuál k menstruačnímu kalíšku LUNACUP v PDF ke stažení:

Návod LUNACUP PDF – Česky

Návod LUNACUP PDF – Slovensky

Zde TIP pro Vás, jak mnohem snadněji vkládat a vyjímat kalíšek (není uvedeno v PDF návodu!). 

 

Návod k sterilizačnímu sáčku

Menstruační kalíšek LUNACUP jste obdrželi v obalu, který zároveň slouží jako sterilizační sáček, tedy k sterilizaci (vyčištění) kalíšku před použitím. Obal si uchovejte!

Pokud mikrovlnnou troubu nemáte, tak se nic neděje. Kalíšek sterilizujete vyvařením v hrnečku na sporáku (postup popsán v návodu ke kalíšku).

Návod k použití sterilizačního sáčku:

1. Sáček ve spodní části roztahněte do stran. Vytvoříte tak zakladnu, na které bude sáček volně stát.

2. Dejte cca 40ml (asi tak 3 lžice) studené vody do sáčku. Vložte čistý menstruační kalíšek (řádně jej předtím omyjte vodou) a uzavřete pomocí „zipu“ sterilizační sáček.

3. Vložte sáček doprostřed otáčecího talíře uvnitř mikrovlnné trouby tak, aby stál vzpřímeně. Zapněte troubu na plný výkon. Čas záleží na výkonu Vaší trouby. 1100W a více: 1,5 minuty / 800-1000W: 3 minuty / 500-800W: 5 minut Varování: Celý sáček se musí uvnitř otáčet. Pokud je mikrovlnná trouba příliš malá, nelze ji k tomuto účelu použít.

4. Jakmile se trouba vypne, nechte tam sáček ještě 5 minut stát, aby vychladl. Sáček i potom může být stále velmi horký, proto použijte utěrku či rukavici k vyndání sáčku z trouby. Nechte sáček stále zavřený a opatrně vylijte zbytek vody skrze otvor na straně.

5. Otevřete zip a vyndejte opatrně kalíšek, stále může být ještě horký. Nechte sáček volně vyschnout.

Upozornění: Používejte pouze v mikrovlnné troubě.

Životnost: Sáček používejte, dokud v pořádku těsní a plní svoji funkci. Pokud je sáček poškozený, vyhoďte ho. Očekávaná životnost je 100 i více použití.