Menstruační Kalíšek LUNACUP: Zkušenosti & Recenze

5 hvězd
97%
4 hvězdy
2%
3 hvězdy
0%
2 hvězdy
0%
1 hvězda
0%
Powered by Customer Reviews Plugin
 1. Hana (ověřený vlastník)

  Po všech těch recenzích ani nemá smysl to dál rozebírat. Je to skvělý vynález a všem doporučuji.

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 2. Bára (ověřený vlastník)

  Ze začátku pro mě bylo trochu složitější naučit se kalíšek správně zavádět, ale když jsem došla na to v jaké pozici se mi kalíšek nejlépe zavádí a vyndává měla jsem vyhráno. Jsem velmi ráda že jsem do toho šla a koupila si svůj lunacup nevyměnila bych za nic. Dříve jsem často trpěla na zánět mocového měchýře, ale od doby co používám kalíšek všechny problémy zmizely a to nemluvím o tom jak neskutečně pohodlné to je, a že se v průběhu dne nemusíte o nic starat. Všem hrozně doporučuji a radím aby se nenechali odradit když jim kalíšek ze začátku půjde hůř zavádět, je to jen o tom na to přijít :)….:)

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 3. J. K. z Brna (ověřený vlastník)

  Dobrý den, chtěla bych Vám předat své první dojmy a zároveň poděkovat, za tak super věc.

  Když jsem použila kalíšek poprvé, celkem mě vyděsila úplně jiná aplikace než bez MS, prostředí je opravdu jiné a člověk si na to musí nějak sám přijít.

  Každopádně to trvalo trošku déle, ale nakonec se mi podařilo aby byl celý otevřený, raději jsem použila intimku, protože jsem nevěděla co se může stát. Ale vůbec nic. Již napoprvé, naprostá spokojenost i když jsem se při vydávání trošku vyděsila, protože během dne zajel ještě hlouběji, jestli na něj dosáhnu, ale bez problémů.

  První noc, u mě tedy to nejsilnější krvácení, naprosto bez problémů i když jsem se bála, že když budu ležet možná něco může protéct přes ty malé dírky na boku, ale nic se nestalo.

  Takže za mě naprostá spokojenost.

  Určitě se ho pokusím doporučit i svým kamarádkám i když jsou vůči němu celkem skeptické, ale to si myslím že na začátku je každý aspoň malinko. 🙂

  Taky děkuji za skvělou komunikaci a doufám, že takových nadšených zákaznic Vám bude jen přibývat a já věřím, že určitě ano.

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 4. Eva Ř.

  Zdravím všechny dívky a ženy, které o tom teprve začínají uvažovat. Poprvé jsem o kalíšku slyšela asi před 8-10 lety a od reagovala jsem na to slovem Fůůj a nechutný.. poté jsem o tom slyšela podruhé na vysoké škole, kdy mi stále nepřipadala, kdoví jak krásná ta představa, že budu někde svoji krev vylívat. a teprve letos po 8 letech po první zmínce jsem se rozhodla, že to vyzkoším. Poslední dobou mě totiž začíná trápit představa zbytečného odpadu, které tady produkuji a to myslím i obaly, sáčky atd.. no každopádně jsem si po zkouknutí videa o kalíšku od shopaholic nicol říkala, že to teda zkusím a přinejhorším to bude pár vyhozených stovek. Tuhle recenzi píšu po 1 menstruaci s kalíškem a můžu vám říct, že k vložkám a tamponům se tedy už nevrátím! Vůbec nechápu, že jsem se i zbytečně bála zavádění a vyndávání. Na 5 pokus se mi povedl správně zavést a po celém dni i bezproblémově vyndat večer ve sprše. A nakonec to bylo snad i míň nechutné než běžná výměna vložek! Úplně teď v duchu brečím, jak hloupá jsem byla si tohle 8 let myslet.. takže pokud nad tím přemýšlíte zda ano či ne zkuste to! Mně je to teď akorát líto, že jsem to nezkusila už dříve.

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 5. Iv. (ověřený vlastník)

  Ze začátku při seznamováním s výrobkem, se nějaké malé potíže vyskytli, ale postupem času jsem přišla na to, jak a co. A jsem maximálně spokojená. Už bych neměnila!

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 6. Liba (ověřený vlastník)

  Jsem hodně sportovně aktivní člověk a ačkoli mám menstruaci pouze dva dny, tak ji mám velice silnou a i když si vložky měním po 40 minutách , tak se nezřídka stane že mi prostě protečou… menses vždy dostanu na horách …

  to je moje noční můra, kšírovat ze sebe veškeré zimní slupky po každém sjetí kopce … proto jsem zkusila kalíšek a jsem neskutečně nadšená, stačí mi ho vyměnit ráno v poledne a večer.

  Je důležité znát svoji „vnitřní „anatomii a po zavedení si zkontrolovat zdali se rozvinul a jestli je přiložen správně – chce to cvik a ze začátku trpělivost, ale pro mne je to jednoznačné zpříjemnění MÝCH dnů 🙂

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 7. Tereza

  Naprostá spokojenost! :))
  Koupení kalíšku jsem dlouhou dobu odkládala, nebyla jsem si jistá velikostí a bála jsem se, že to budou vyhozené peníze. Zvolila jsem nakonec malou velikost na doporučení (před porodem a mladší než 28 let) a udělala jsem správně! Hned první den s kalíškem jsem byla maximálně spokojená a neměla s tím žádný problém.
  Kdo váháte stejně jako jsem váhala já, jděte do toho! Menstruace od té doby není přítěž, naopak o ní skoro nevíte. 🙂

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 8. Petra (ověřený vlastník)

  Škoda, že jsem menstruační kalíšek nezačala používat dříve, ale bála jsem se, že to nebude pro mě. Chyba! Je to pro mě a je to opravdu snadné! Ze začátku to chce trochu natrénovat, ale poté je aplikace jednoduchá. Nenechte se odradit prvotním nezdarem. Já to nanečisto zkoušela dvakrát a pak jsem přišla jak na to. Je to opravdu jen o cviku! Hlavní výhodu vidím v tom, že se nemusí často vyměňovat. Pokud máte slabou menstruaci jako já, vydrží klidně 12 hodin, takže nemusíte řešit výměnu během dne někde „venku“. Vyzkoušela jsem plavání, jízdu na kole, běh a vůbec jsem o něm nevěděla. Nehledě na ekologickou a ekonomickou stránku kalíšku. Jsem naprosto spokojená a už se nikdy nevrátím k vložkám či tampónům. Určitě kalíšek doporučím všem svým kamarádkám!

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 9. Petra

  Již dlouho se chystám, napsat Vám zprávu, v ní poděkovat a hlavně napsat své zkušenosti, aby i ostatní ženy mohly prožívat svoji menstruaci v pohodě.

  Menstruační kalíšek používám již 7 let. Mám stále původní a jsem s ním opravdu MAXIMÁLNĚ spokojená.

  Bohužel jako mnoho dalších žen mívám menstruaci silnou a dlouhotrvající. S vložkami jsem mívala problém, protože špatně snáším parfemace a umělé povrchy. Tampony jsem nemohla používat vůbec. Bolelo mě z nich břicho. Takže každá menstruace byla utrpení a vůbec v létě. I proto jsem se rozhodla risknout to a menstruační kalíšek vyzkoušet.

  Opravdu věřte mi, je to skvělá věc. Za 7 let jsem nekoupila jedinou vložku a jediný tampon. Menstruaci stále ráda nemám, ale alespoň ji snáším bez nepříjemných pocitů a ušetřím spoustu peněz. Je pravda, že vložení a vyjmutí kalíšku, chce cvik, ale zvládnout a naučit se to dá během jednoho cyklu.

  Takže ženy, které ještě stále váháte – neváhejte. Menstruační kalíšek je opravdu skvělá věc 🙂
  Přeji všem pohodové dny s menstruačním kalíškem Lunacup.

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 10. Hana

  Používám kalíšek asi rok, ze začátku jsem s ním bojovala. Mám silnou menstruaci (to znamená že se kalíšek naplní klidně za hodinu) Když nemám jistotu že na toaletě bude umyvadlo kalíšek nepoužívám a na první dvě noci ho také nezavádím, protože bych se nevyspala. Přesto jsem spokojená a myslím že jsem našla rozumný komromis.

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 11. Tereza T.

  Nemuzu dostatecne vyjadrit, jak uzasnou zmenou pro me menstruacni kalisek byl, nemusim vymenovat, hledat kose, kupovat tampony, nic. Ceho jsem se bala, to je vymyvani kalisku – ale naprosto v pohode se da udelat behem sprchy rano a vecer a tak ani neni potreba behem dne hledat vhodne umyvadlo:)!
  Naprosto na menstruaci zapominam a nemusim ji resit!

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 12. Monika

  Menstruační kalíšek můžu určitě jenom vřelé doporučit. Poprvé v životě se mi stalo, že jsem úplně zapomněla na to, že menstruaci zrovna mám. Za sebe můžu říct, že jsem nad míru spokojená. Určitě již nemám zájem se vrátit k vložkám nebo tampónům.

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 13. Zdenka

  Kalíšek je super věc,mohu jen vřele doporučit.Je to pohodlné,při sezení, jízdě na kole nic necítíte,netlačí.Zpočátku mi chvíli trvalo jak správně zavést,aby neprotékal.Jen jsem si musela odstranit celou stopku,která mě dráždila a stále ji cítila.Ale to musí každá posoudit podle sebe.Neváhejte a běžte do toho.Používání kloboučku je pohodlné ani nevíte že ho máte.

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 14. Zdeňka V.

  Moje video recenze menstruačního kalíšku LUNACUP
  https://youtu.be/R1ZZD_G_PbA

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 15. nelly

  Už ani nevím, jak a kde jsem se o kalíšku vůbec dozvěděla, každopádně mi chvíli trvalo, než jsem se ke koupi rozhoupala. V mém okolí s ním neměl nikdo zkušenosti, ale byla jsem od začátku přesvědčená, že to je dobrá volba. Stránky lunacup.eu mi byly sympatické osobním a milým přístupem. Tampóny jsem dlouhé roky kvůli kvasinkové infekci nepoužívala a ani s vložkami to nebyla v tomto ohledu žádná výhra, navíc všechny víme, jak moc „příjemné“ je nosit „plíny“, hlavně přes léto. Od prvního použití mi bylo i přes pár drobných nehod jasné, že se k vložkám v žádném případě nevrátím. Chce to cvik, vyjímečně to ještě „jistím“ slipovkou, ale je to paráda. Slávu kalíšku šířím, kudy chodím, ale nejsem si jistá, že to padá na úrodnou půdu. Zdá se mi, že je většina žen dost skeptických. Evidentně dokola nás masírující „dojemné“ reklamy na vložky a tampóny udělaly své a reklamy na kalíšek v televizi neuvidíte… Za mě skvělý vynález, nikdy bych se nevrátila do pravěku vložek a tampónů, o menstruaci témeř nevím (někdy na ni vážně i zapomenu), nemám bolesti. Pokud o něm uvažujete, není proč váhat, jděte do toho.

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 16. Daniela

  Kalíšek používám už dva roky a jsem s ním velmi spokojená. Občas se sice stane, že první den menstruace, kdy je krvácení nejsilnější, proteče, ale přesto bych neměnila a vřele ho všem doporučuji.

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 17. Pavla

  Nejdřív jsem byla trochu rozpačitá při prvním použití. Koupila jsem dle návodu po přirozeném porodu větší kalíšek a neseděl mi, různě tlačil. Hned jsem napsala zpět do obchodu, bleskurychle jsme během jednoho emailu vyřešili problém objednali menší kalíšek a druhý den byl doma. Prošel hned zatěžkávací zkouškou v den nejsilnější menstruace jsem byla na jumpingu a jezdit na bruslích. Ani jednou neprotekl a skoro jsem nevěděla, že ho mám. Je měkký, při pohybu se přizpůsobí tělu. Takže jdu vyhodit všechny tampony a hurá na brusle.
  Jenom jsem ustřihla a zapilovala cca půlku šťopky. Trochu mě dráždila. Ale kalíšek jde díky vroubkům po obvodu bez problémů vyndat, takže teď jsem HAPPY bez PMS.

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 18. Jana F.

  Kalíšek jsem si zakoupila před třemi lety, od té doby jsem už nepoužila vložky ani tampony. Jsem s kalíškem maximálně spokojená a už bych neměnila. Všem doporučuji, určitě vyzkoušejte, je to něco úplně jiného než s vložkami a tampony. V noci se pohodně vyspím, bez strachu z protečení, chodím sportovat, plavat. V době menstruace už nesedím zavřená doma, ale jsem aktivní bez omezení. Pozitivum je i finanční částka, s kalíškem jsem ušetřila spoustu peněz za hygienické potřeby, teď mi stačí jeden pytlíček s kalíškem. Holky neváhejte

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 19. Pavlína S.

  S kalíškem jsem velmi spokojená. Z počátku jsem bojovala s jeho manipulací, ale je to jen o cviku. Používám ho i přes noc a tak klidně jsem již dlouho nespala. Vložky a ni tampóny už nechci ani vidět. Všem mohu jen doporučit, pokud některá váháte…tak rozhodně neváhejte! Nebudete litovat.

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 20. Barbora K., Praha

  Miluju vše, co pomáhá Matce Gaye.kalíšek je nejen ekologický, ale také ekonomický. Necítím ho a lépe vnímám tělo, úplně jinak se cítím.jsem jogínka a obrovsky to pomáhá při jemnějším procítěni těla.

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 21. Marcela, Rosice

  Kalíšky jsem koupila pro sebe a své dcery před třemi lety, když jsme se chystaly k moři. Už dopředu jsem o jeho výhodách věděla od kamarádky. Její dobrá zkušenost se potvrdila i u nás, již bych jinou možnost nezvolila . Jen lituji, že jsem se o tomto způsobu nedozvěděla dřív. Je pohodlný, hygienický, ekologický, použitelný při koupání. Doporučuji všem, kdo ještě váhá.

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 22. Alena H.

  S kalíškem jsem velmi spokojená, používám ho po celou dobu menstruace, vyjma noci, ale i to se chystám doladit:-)Ze začátku jsem si musela natrénovat manipulaci při zavádění a vyndávání, ale po pár pokusech to už byla hračka. Také jsem byla nucela si ustřihnout skoro celou stopku, protože mě dráždila. Přes den kalíšek vyměním sotva 1x a téměř vůbec ho necítím. Jednou se mi i stalo, že jsem zapomněla, že mám menstruaci, protože jsem zavedný kalíšek celý den vůbec necítila. Jen jsem se pak bála, zda již nebude plný.. Ale protože jsem zvolila větší variantu, obavy byly zbytečné, bylo tam ještě místa dost :-). Když si vzpomenu na utrpení tlustých, síťovaných vložek bez křidélek z mého mládí,jdou na mě mrákoty. Tento menstruační kalíšek bych neměnila, jsem s ním velmi spokojená.

  S pozdravem

  Alena H.

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 23. Olina

  Menstruační kalíšek se v mém životě stal věcí, bez které bych se už stěží obešla. Je pravda, že jsem na začátku trochu „bojovala“ s jeho zaváděním a občas mi i netěsnil. Dnes už pro mě představuje pocit pohodlí a bezpečí od rána do pozdních odpoledních hodin, mám dobrý pocit z úlevy životnímu prostředí i vlastní peněžence. Vložky a tampony jsem ze života zcela vyřadila. Kalíšek je nepochybně dobrou volbou. Přeji trpělivost do začátečních kroků.

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 24. Lucie Volovcová

  Před časem jsem uvažovala o koupi kalíšku. Jelikož mi vadí menstruační vložky a tampony, rozhodla jsem se, že zakoupím kalíšek. Z počátku jsem tápala jak používat, zkoušela a i po pár nehodách vydržela. Nyní je již používání tak běžnou a jednoduchou záležitostí, chce to prostě cvik a přijít jak na to. Nedám na něj dopustit. Nic lepšího jsem si nemohla pro sebe pořídit. Nejen, že ušetřím hezké korunky za nákupy hygienických potřeb, ale také mi kalíšek přináší neskutečný komfort a pohodlí než běžné vložky a tampony.
  Vřele doporučuji všem co ještě váhají

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 25. Lenka Č.

  S koupi kalisku jsem vahala,ale rychle jsem si na nej zvykla uz bych nemenila.

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 26. Renča H.

  Používám kalíšek a je to moc prima. Díky tomu jsem objevila i nové a jiné možnosti a klasické vložky nebo tampony nepoužívám vůbec. A jsem za to moc ráda. Velmi Vám děkuji za možnost jej používat a praktický přístup a cestu s ohledem k větě Jde to i jinak.
  Kombinuji v období menstruace více různých přístupů a kalíšek je tomu podstatnou součástí.

  Mohu jen doporučit.
  Díky!

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 27. Simona Brejchová

  Kalíšek mám už skoro 6 let a je to opravdu super věc. Doporučila jsem ho i kamarádce a ta si ho také nemůže vynachválit. Nedovedu si představit používat něco jiného. Já ho doporučuji „kudy chodím“ :)Vůbec ani nevím, že nějakou menstruaci mám. Je to opravdu „nejlepší vynález pro ženy“, který znám 🙂

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 28. Andrea

  S kalíškem jsem velmi spokojená,občas mám trochu potíže se zavedením,chce to trochu trpělivosti,ale určitě to za to stojí. S kalíškem mám pohodlí po celý den i noc.Při sportu je naprosto spolehlivý.
  Rozhodně doporučuji.

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 29. Iveta

  S kalíškem jsem spokojena, nejlepší moje investice, období menstruace nikdy nebylo příjemnější.

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 30. Lenka Š.

  Kalíšek jen doporučuji,je to opravdu super vynález!!!!! Vše,co psaly dámy přede mnou,je pravda,mohu jen potvrdit. Kdo to nezažije – nepochopí,já jsem také váhala s koupí kalíšku,ale ani jednou jsem nelitovala. Děkuji!!!!

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 31. Martina, Praha – východ

  Je mi 40 let a kalíšek jsem si pořídila teprve až před necelým rokem. Musím říct, že velmi lituji, že jsem ho neměla dříve. Je to nesrovnatelný pocit pohody, svobody a komfortu. Už žádné starosti s výměnou vložek a otázkou „kam s ní?“ při například celodenním výletě do hor či na kolo… Po 20 letech se mi stává, že se na menstruaci těším… žádné lítosti, že budu pár dnů v nepohodě. Jsem chodící reklama na kalíšek – už dost mých kamarádek o něm ode mě slyšelo a ještě uslyší!!! Už jsem se ptala i na možnost používání u dcerky, právě začala menstruovat 🙁 Další budoucí uživatelka kalíšku! Opravdu doporučuji všem, není nic lepšího.

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 32. Kačka

  Kalíšek používám asi rok. Nejprve jsem trošku bojovala se zavedením kalíšku, byla jsem totiž zvyklá na tampóny, které se zavádějí hlouběji. Od té doby, co používám kalíšek, netrpím na záněty, což beru jako velké plus. Rovněž se mi zamlouvají ekologické důvody. Doporučuji si ke kalíšku pořídit i látkovou vložku, pro větší pocit jistoty.

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 33. Jana D.

  Kalíšek vlastním druhým rokem. Po dobu prvních tří cyklů jsem se učila jej správně používat, tedy tak, aby skutečně „dobře seděl“ a neprotekl. Nyní již neznám nic lepšího. Začala jsem mít ráda své dny. Největší rozdíl proti jiným menstruačním pomůckám zažívám v noci. Při každé menstruaci vždy znovu děkuji své kamarádce, která mě s ním seznámila. Již si nedokážu svůj život bez něj představit. Moje jediné obavy před další blížící se menstruací nyní jsou, abych jej nezapomněla přibalit do kabelky, protože vložky i tampóny kompletně zmizely z mé koupelny. Troufám si říct, že zakoupení kalíšku byla jedna z mých nejlepších životních investicí :-).

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 34. Hani

  O kalíšku jsem se dozvěděla, když jsem hledala způsob, jak zachytit menstruační krev pro zalévání svých kytiček. Nikdo v mém okolí ho v té době neměl a tak jsem šla do neznáma. Stačila však jedna, dvě menstruace, abych se naučila s kalíškem dobře zacházet a dneska bych se k vložkám ani tampónům nevrátila. Je to pohodlnější, nemusím se pořád hlídat jestli „se někde něco nestalo“, navíc šetřím životní prostředí i vlastní peněženku, kytičky mi kvetou jako nikdy a necítím se vůbec ničím omezena. V současné době kalíšek používá asi šest mých kamarádek, kterým jsem jej doporučila a všechny jsou spokojené. Je to jedna z nejlepších věcí dnešní doby.

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 35. Jindřiška Princová

  Obavy na začátku a pak maximální spokojenost. O kalíšku jsem se dozvěděla na internetu kdy na mě vyběhla reklama. Koukla jsem na to, ale moc jsem tomu nevěřila. Nakonec jsem si řekla, pořizovací náklady nejsou tak velké, abych to nemohla nezkusit a k vložkám a tampónům se můžu vždycky vrátit. Ale dnes už můžu jen říct, že bych se nevrátila. Je sice fakt, že někdy se mi stane že kalíšek špatně zavedu a pak menstruace jde jinam než má, ale to jen když pospíchám. Jinak je to velmi jednoduché. Nemohu říct, že s kalíškem zapomenete na to, že menstruaci máte, ale rozhodně se s ním cítíte líp než s vložkami a tampóny.

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 36. Blanka S.

  Nákup u Vás byl velice příjemný a kalíšek mi bez nadsázky zmenil život k lepšímu. Konfort o 100% nahoru.

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 37. Veronika L.

  Kalíšek mám asi rok a půl. Je to skvělá pomůcka, která ušetří peníze a životní prostředí. Musím jedině doporučit.

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 38. Pavlína

  Toto je můj druhý kalíšek, první byl jiné značka a nesedl tak dobře. S tímto kalíškem mohu dělat úplně cokoli, ráno doma zavedu, večer zase doma vyprázdním… Je to jako kdybych ani žádnou menstruaci neměla 🙂

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 39. Kateřina

  Kalíšek používám už několik let a podle nálady jej střídám s látkovými vložkami. Báječný je na cesty, kde jsou látkové vložky nepraktické, a když se chci cítit tak pohodlně, jako bych ani menstruaci neměla. Využívám také to, že mohu svou krví zalévat květiny a zahradu, což jde jinak poměrně složitě. 🙂 Kalíšek mám moc ráda a k běžným vložkám a tampónům bych se už nikdy nevrátila.

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 40. MisLet

  O kalíšku jsem se dozvěděla od kamarádky, která o něm v té době uvažovala. Chvíli jsem byla skeptická, ale na konec jsem se rozhodla, že to také zkusím a hromadně jsme si objednaly kalíšky (nakonec jsme byly 3). Musím říci, že že to bylo dobré rozhodnutí. Je sice pravda, že když je menstruace silnější, trošku přes kalíšek špiním, ale to řeším látkovými slipovými vložkami. Ale to je tak maximálně první den, max. 2 dny menstruace. Důležitou výhodou kalíšku je, že kalíšek, oproti tamponu, je možné používat i se zavedeným nitroděložním tělískem.
  Dříve se mi občas stávalo, že když jsem měla menstruaci, tak jsem se trošku „cítila“, ať už jsem se v průběhu dne omývala sebe víc. Toto s kalíškem nezažiji a ve společnosti se cítím mnohem lépe.

  Za mne tedy jednoznačně doporučuji!

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 41. Martina G.

  Jako většina žen i já jsem byla ze začátku skeptická, ale po doporučení sestry jsem kalíšek zakoupila a nelituji. Nejen, že to ušetří spoustu peněz za tampony, ale také místo v batohu při cestování. V létě je k nezaplacení zejména proto, že se nezapařuji. Mohu vřele doporučit!

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 42. Monika

  Kalíšek jsem se spokojeností doporučila kamarádkám a ony stejně tak svým. Je to zdravá a pohodlná alternativa. Neváhejte, nebudete litovat.

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 43. Marie

  Menstruační kalíšek mohu jen doporučit. Dlouho jsem přemýšlela o jeho koupi. Pak jsem se odhodlala a koupila jsem si ho k narozeninám. Při používání jiných hygienických pomůcek jsem měla vždy pocit, že to na mě druzí lidé „vidí“ a vědí o tom, že mám své dny. Připadalo mi, že jdu cítit. Vše bylo ale jen tím, že já jsem se obávala, jestli někde nemám flek od krve, nebo jestli opravdu nejdu cítit apod. Změnila se mi nálada, byla jsem jiná. Ostatní lidé si toho velmi rychle všimly. Teď s menstruačním kalíškem tyto obavy nemám. Jsem víc v pohodě. Takže opravdu nikdo nepozná, že mám své dny 😉

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 44. Dominika H.

  Kalíšek používám už skoro 2 roky a život už si bez něj neumím představit. Ze začátku byla obtížnější manipulace, ale po cca 2 až 3 měsících jsem si zvykla. O menstruaci prakticky nevím, pouze ráno a večer při výměně, nemusím se stresovat tím, abych nezapomněla tampon nebo vložky 🙂
  Nebojte se a vyzkoušejte, je to opravdu super věc!

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 45. TEREZA, MADRID

  Pouzivam kalisek nekolik let a uz bych nikdy nemenila! Je to mnohem pohodlnejsi, ekonomictejsi, neboli tolik bricho, nehrozi toxicky sok, je to ekologictejsi a cistejsi, neplnime kapsy velkym korporacim, nemusi clovek kazdy mesic myslet na to, jestli ma dostatek „materialu“ na sve dny..Rozhodne doporucuji!

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 46. Jitka Š.

  Používám kalíšek už přes 2 roky, jsem naprosto spokojená, konzultovala jsem se svojí gynekoložkou, nebyla moc nadšená (trpěla jsem častými zaněty), ale používání absolutně na tohle nemá vliv, nikdy se mi nestalo, že bych kvuli kalíšku měla nějaké problémy, i když doba na odskočení na toaletu se prodloužila. Začátek je pro každého trošku náročnější, než se se naučí správnou aplikaci, ale když vyčkáte, s výsledkem budete určitě spokojené. Můžu vřele doporučit! 🙂

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 47. Dominika

  O kalíšku jsem se dozvěděla od kamarádky, která ho díky svým kladným zkušenostem doporučovala dál svým známým. Stejně tak i já, dnes po více jak dvou letech používání, vřele kalíšek doporučuji všem dívkám a ženám, které váhají s jeho pořízením. Počáteční obavy jsou zcela zbytečné, kalíšek se s tampóny ani s vložkami nedá srovnat! Po aplikaci ho vůbec necítíte, směle se můžete věnovat všem činnostem, jako v každý jiný den. „Nejtěžší“ na kalíšku je asi jeho počáteční zavádění, ale párkrát si to zkusíte a dostanete ten správný gryf do ruky a pak už nad zaváděním ani nepřemýšlíte. Pokud mám své dny a jsem zrovna na toaletě, kde není možnost si kalíšek opláchnout, používám i toaletní papír, kterým kalíšek jemně vyčistím. Doma pak používám umyvadlo. Žádná věda, dá se s ním cestovat úplně všude! Nemluvě o tom, že jeho zavádění a umístění v ženském těle je mnohem bezpečnější a zdravější než tampóny.. Myslete na sebe a své zdraví, a jako bonus uděláte dobrý skutek i v rámci ekologie. 😉

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 48. Larysa, Liberec

  Dozvěděla jsem se o kelišku na internetu, a hned jsem si objednala,jsem s nim moc spokojenav sobe ho ani ne citit.Tak jsem ho koupila i svi dcere, ktera taky s nim moc spokojena. A už si nikdy ne vratime k používani vložek nebo tamponů.
  Nevím proč o kelišku není žadna reklama v televizii.

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 49. Petra, Kladno

  O používání kalíšku jsem se dozvěděla z časopisu. Přečetla jsem celý článek o kalíšku. Velmi mne to zaujalo a tak jsem kalíšek objednala. Od té doby jsem maximálně spokojená a už bych se nechtěla vrátit k původním pomůckám. Vřele doporučuji všem. Neváhejte a vyzkoušejte.

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 50. Jitka R.

  Život bez tohoto kalíšku si už neumím představit. Kalíšek používám již 4 roky a jsem velmi spokojena. Kvůli krevnímu onemocnění však mám extrémně silný menses během prvních dvou dnů a zároveň používám i vložku (pro představu: obojí mám při současném použití někdy plné za 15 minut, tudíž je jasné, že ani jedna z variant sama o sobě není dostatečná při těchto stavech). Kalíšek jinak nosím i při plavání, když zrovna nemám menses, je to perfektní věcička, která zabraňuje gynekologickým zánětům při tomto sportu.
  Navíc vůbec nebrání při milování, díky němu nedochází ani ke špinění a sám se posune blíže k děložnímu hrdlu a šikovný a ohleduplný partner jej údajně cítí jen trochu, ale nejde o nepříjemný pocit.
  Všem tento kalíšek doporučuji!

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 51. Veronika, Zábřeh

  Na menstruační kalíšek jsem narazila náhodou asi před dvěma lety. Z počátku jsem s pořízením váhala, ale nakonec jsem se rozhodla, že jej zkusím. Pročítala jsem na této stránce recenze a nejvíc mne překvapilo, že jsme nenašla žádnou negativní… Když mi pak kalíšek přišel, dívala jsem se na něj dost nedůvěřivě. Nicméně po první menstruaci byla nedůvěřivost ta tam a já si kalíšek zamilovala. Přála bych si, aby ho vyzkoušela každá žena a přišla na to, že menstruace nemusí být jen noční můrou. Na všechny strany jen chválím a doporučuji. A jednu věc vím naprosto přesně – k tamponům a k vložkám se už nikdy nevrátím… 🙂

  A jestli pořád ještě váháte, přísahám, že nebudete litovat! 😉

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 52. Lída, Brno

  Existenci kalíšku jsem dlouho ignorovala, protože jsem to měla mentálně zařazené v kategorii „pro militantní bio ženy“. Nakonec mi ho doporučila kamarádka a já ho doporučuji dál, protože jsem po třech letech používání nadšená. Žádný odpad, drahé nakupování hygienických pomůcek, je u něj méně častá výměna než u tampónů, samá pozitiva. Nic jiného už nepoužívám a to chodím plavat, na koně, i v sauně jsem s ním byla. Zavedení po zácviku netrvá déle než u tampónů a při pohybu ho vůbec necítím.

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 53. Terka, Hronov

  Milé dámy, s kalíškem mě poprvé seznámil (překvapivě a nečekaně) můj partner, že o něm četl, že jsou s ním „naše dny“ více v pohodě, zmírňují se bolesti a žena na něj nemusí tolik myslet, tedy krájet den na párhodinové úseky mezi výměnou. A že ty tři stovky za zkoušku dát klidně mám. Nebudu dělat hrdinku, byla jsem skeptická, o to víc, že kamarádky v mém okolí o něm v lepším případě věděly, ale většinou spíš nepoužívaly. Nakonec to byla ale opakovaná výzva od mého partnera a já si kalíšek objednala. Po pár prvotních nejistých pokusech, kde jsem se bránila zuby nehty vzdát, i když zavádění třeba nešlo tak rychle, jsem získala potřebný grif a od té doby si ho nemůžu vynachválit.
  Používám ho přes dva roky a těch peněz, co jsem ušetřila!!! Přidávám se ke komentářům dalších žen, že v případě návštěvy veřejné toalety mám s sebou lahvičku s vodou, ale v práci i doma mám umyvadlo přímo na záchodě, takže tam je to pohoda. V noci spím mnohem klidněji, při silnějším krvácení měním ráno, po obědě a večer a pak už jen ráno a večer před spaním. Doporučila jsem ho svým známým a kamarádkám a doporučovat ho nepřestanu. Vždycky mám radost, když se nějaká další kamarádka rozhoupe a objedná si ho. Za vše i za podporu v začátcích vděčím svému partnerovi, takže dámy neváhejte a nenechte se ničím odradit. Není to žádná zaplacená reklama, jen pozitivní zkušenost ženy, která už by se nevrátila zpátky.

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 54. Radu, F-M

  Na kalíšek jsem narazila náhodou, a musím říct, že jsem nesmírně spokojená. Ze začátku jsem byla trochu nejistá, ale postupem času jsem přišla na ten správný grif jak správně kalíšek zavést. Je to pohodlné, vůbec ho nejde cítit, ideální při sportu. Zkrátka už bych neměnila. 🙂

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 55. Vendula

  Po porodu druhé dcery jsem nemohla brát ze zdravotních důvodů antikoncepci. Bohužel to způsobilo příliš silnou menstruaci, kterou jsem mimochodem trpěla i dříve. Když jsem na internetu hledala řešení, narazila jsem na menstruační kalíšky. Sice jsem nevěřila, že by to vyloženě pomohlo s příliš silnou menstruací, ale popisované výhody mě natolik zaujaly, že jsem si kalíšek prostě koupila. Teď už je to asi dva roky, co kalíšek používám. Za tu dobu jsem snad nepoužila jedinou hygienickou vložku nebo tampón. Je to pohodlné, hygienické, čisté, ….. Je pravda, že na WC mám dost dobré zázemí – bidetovou spršku a umyvadlo, na které dosáhnu přímo ze záchodu, takže zajistit čistotu, tím pádem pro mě není problém. Každopádně používání kalíšku je tak pohodlné, že často i zapomínám, že menstruaci vůbec mám. A mimo jiné se moje krvácení zmírnilo natolik, že jen první dva dny jsou silnější (ale ne příliš silné) a zbytek už je v podstatě jen „špinění“.
  Vřele doporučuji všem. Nedovedu si představit, že bych se musela vrátit k vložkám.

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 56. Karin

  Kalíšek je skvělá záležitost,,, hned jsem koupila i dcerence. První dny mám silnější menstruaci, tak musím častěji vyprazdňovat kalíšek, ale cotoje, oproti ostatním nepříjemnostem, které byly před kalíškem. DOPORUČUJI rozhodně všem ženám,,, chvilinka nácviku,,, vždyt tím se učíme poznávat sama sebe 🙂

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 57. Jana Musilová

  Dobrý den, menstruační kalíšek je super mohu ho všem jen doporučit. Mam ho asi 2 roky a už si nedovedu představit ze bych měla používat vložky nebo tampony. Jeho používaní je sice o cviku ale je to lehký. Všem ženám ho mohu jen doporučit.

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 58. Lenka

  Jsem nadmíru spokojená. Vložky a tampóny již nikdy více 🙂

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 59. Pavla P.

  Dozvěděla jsem se o tomto malém zázraku před necelými 3 lety, vzhledem k problémům jaké jsem mívala jsem ho bez váhání objednala. Od té doby jsem neměla žádný gyn. problém, o MS ani nevím 🙂 a těch penízků, co mi ušetřil 😉 Jediné co mi trošku dělalo problém bylo vybrat správnou velikost. Dle kritérií u kalíšku bych měla mít ten větší. Nicméně po konzultaci s gynekologem mi byl doporučen ten menší a sedí jako prcka na hrnec 🙂

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 60. Simona Vyroubalová

  Kalíšek používám již několik let a jsem s ním velmi spokojena. Z tamponů jsem nikdy neměla dobrý pocit, takže jsem krom plavání nosila nepohodlné vložky. Proto jsem se bála, že mi ani kalíšek nebude vyhovovat, když se taky zavádí dovnitř, ale od začátku jsem s ním neměla žádný problém. Člověk s kalíškem určitě ušetří, má dobrý pocit, že je to ekologické a hlavně je to moc pohodlné. Samozřejmě je trošku problém s vyléváním a čištěním kalíšku na veřejných WC, ale stačí troška vody v pet lahvi s sebou. Určitě všem ženám vřele doporučuji! Divím se, že ještě někdo používá vložky nebo tampony.

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 61. Jana

  Před deseti lety jsem si o kalíšku povídala s kamarádkou a v duchu si ťukala na čelo. Lituji, že jsem to aspoň nezkusila! Vyhnula bych se poničenému spodnímu prádlu a těch nocí, kdy jsem raději spala jen na boku a 100x se za noc přetočila a neustále se hlídala! Rozhodně mi odpadla obava, kdy jsem se v létě bála světlých kalhot, že budu mát na zadní části flek. Nic mi nepřekáží mezi nohama, v noci spím na břiše a jednu nohu pokrčenou skoro pod bradou! Paráda! Za vyzkoušení nikdo nic nedá a nenechte se odradit kdy vám ze začátku bude připadat, že ho tam prostě správně nezastrčíte! To je jen o párkrát! Po čase zajede jak po másle a bude zajíždět už stále! Já mu neříkám kalíšek, ale zvoneček, takže pár dnů v měsíci prostě zvoním!

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 62. Zdeňka

  Kalíšek používáme s dcerou 3 roky a jsme nesmírně spokojené. Dcera po prvním vyzkoušení prohlásila, že je to pro ženy nejlepší vynález století. A to myslím mluví za vše. Já plně souhlasím 🙂

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 63. Ivana

  Jsem s vaším kalíškem velmi spokojená, mám silnou menstruaci a musím řešit ještě vložky, ale nemám takovou spotřebu a jsem klidnější. Dříve jsem se pořád kontrolovala, jestli se mi nestala „nehoda“. Navíc životní prostředí je také důležité.

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 64. Zdeňka Moučková

  Zdeňka M., Havlíčkův Brod
  Moje zkušenosti jsou jen kladné, nikdy mne nezklamal, neprotekl. Lituji, že jsem tento způsob poznala tak pozdě. Doporučila jsem ho svým oběma dospělým dcerám. Používám ho již déle než dva roky. Je to velmi pohodlný, levný a ekologický způsob, jak přežít „své“ dny.

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 65. Radka, Havlíčkův Brod

  Důsledně třídím odpad, a tak jediná věc, co končila v popelnici, byly vložky, spousty vložek. Teď už nemusím mít odpadkový koš. Navíc je kalíšek ideální na sport, hlavně na plavání. Začátky zas tak těžké nebyly, stačí si předem prostudovat návod. Mám menší velikost kalíšku, přesto neproteče, už jsem na něj párkrát zapomněla a vydržel bez problému 24 hodin. Podezírám ho jen, že někdy způsobuje pocit na močení, ale stačí s ním pootočit a přestane to. Hlavní je, že je jeho používání pohodlné. Vložky a tampony už nechci ani vidět.

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

  • Oldrich a Kateřina, majitelé

   Děkujeme za Vaši recenzi.

   Pocit na močení může menstruační kalíšek způsobovat, pokud dráždí určitou část pochvy. Je to způsobeno stopkou, pokud je kalíšek zaveden na kraji obvykle. Buď stačí jej zavést trochu hlouběji nebo kalíšek pootočit, aby širší část stopky (konce kalíšku, sloužící ke snadnému vyjmutí) byl rovnoběžný s pochvou, nikoliv na šířku. Toto se stává však jen výjimečně.

   Kateřina, spolumajitelka LUNACUP

   Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 66. Lenka V. Brno

  Na menstruační kalíšek jsem narazila náhodou na internetu a po přečtení pár recenzí jsem se rozhodla, že ho také vyzkouším. Jediné čeho teď lituji tak je to, že jsem si ho nekoupila už dávno :D. Použití není nijak složité, i když to chce trošku cviku. Hned jak se použití zaběhne tak už je vše ok 🙂 Co se ceny týká tak vzhledem k tomu, co stojí tampony a vložky je to prakticky zadarmo 😀 Jediný problém byl, že časem kalíšek jakoby zajde (zhnědne). To se dá však snadno vyřešit vyčištěním jedlou sodou. Nasypu ji na kalíšek, rukou ho promnu a za chvilku je jako nový 😀
  Až budou mít moje dcery správný věk tak jim ho také ukážu 🙂

  Díky 🙂

  Lenka

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 67. Kateřina

  Dobrý den, budu se opakovat, ale kalíšek je prostě luxusní vynález. Musím přiznat, že začátky byly takové lehce obtížnější, než jsem vychytala systém jak pohodlně dovnitř a ven, ale od té doby je to už opravdu pohoda. Další nesporná výhoda je, že není nutné pořád myslet na to, zda má člověk dostatek vložek a tamponů na cesty a do práce, na začátku mezes neustále kontrolovat, zda tampon neprotekl …
  Taky jsem ráda, že po mně nezůstane ohromná hromada nerozložitelného materiálu. Stejně proto používám látkové plenky pro moje miminko, ale to s kalíškem nesouvisí 😉
  Doporučuji všem ženám, kterým záleží na svém zdraví a na zdraví naší planety!

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 68. Eva S.

  Kalíšek mi před lety doporučila moje sestra. Pracuji venku a jezdím hodně autem, tak jsem si jeho používání vůbec neuměla představit. A taky jsem se bála, aby se mi nestala někde venku „nehoda“.První použití bylo nejisté a pro jistotu jsem používala slipku. Dnes – po letech, je to už rutina. Skutečně lituji doby, kdy jsem váhala. Je to pohodlné,pohodové a i finančně výhodné. Dokonce i poznám,kdy je potřeba navštívit toaletu :-). Kalíšek jsem doporučila i své dceři,která používala tampóny a trpěla častými záněty a jinými gynekologickými problémy. Po počátečním „FUJ“ přeci jen objednala a gynekologické problémy časem jako by sami odezněly. A nejlepším doporučením je sms od dcery po první menstruaci, kdy použila kalíšek. Napsala – MILUJU KALICHA 😀

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 69. Jana F.

  Milé dámy, s kalíškem jsem velice spokojena, už ho používám 2 roky a je to tak pohodlné. Dobře se zavádí a navíc ušetříte hodně a hodně peněz za tampony nebo vložky. O kalíšku vůbec nevím, někdy zapomenu, že mám vůbec menstruaci.Krev odtíká samovolně a přitom se nemusíte otravovat s vložkou a tampon je zase zavedený a špinavý zůstává uvnitř. Jak odporné. Kalíšek je prostě skvělý vynález.Doporučuji každé ženě.

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 70. Michaela, Kroměříž

  Kalíšek používám necelé 3 roky. Začátky byly docela těžké. Najít správný grif, aby kalíšek neprotékal, byl docela oříšek. Každá žena si však cestu najde, jedna dřív, druhá později. Rozhodně je to však nejlepší věc, co jsem kdy koupila, co se menstruace týče. Je velice pohodlný a dlouho vydrží. Např. V práci nemusím chodit kvůli tomu často na WC a měnit jej. A když mám hodně silné krvácení a nejsem si jistá, tak se pro případ nehody raději jistím slipovou nebo ultra tenkou vložkou.
  Kalíšek všem ženám určitě doporučuji. A obavy ze zánětu apod jsou naprosto zbytečné 😉
  Ženy, jděte do toho!

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 71. Danic z Valasska

  Hodnotim jako best patent. Doporucuji vsem. Jsem vlastnikem 3.rokem, skoda, ze jsme se o nem nedozvedela drive. V mnoha situacich jsem rada, ze ho mam. Cestuji uz 5 mesic po jizni Americe a nemuzu si ho vynachvalit.

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 72. Aneta H.

  Kalíšek mám již téměř dva roky a jsem s ním nadmíru spokojená. Ze začátku než jsem se s ním uplně naučila, jsem se trochu trápila. Nemohla jsem se na něj stopro spolehnout, protože jsem ho neuměla správně dát. Je to ale jen o cviku a od té doby mám 100% jistotu, že neproteče. Také od té doby co mám kalíšek, není pro mě menstruace takový problém, téměř ji neřeším. Nevadí mi. Když vím, že má menstruace přijít, raději si vezmu kalíšek dřív a pak večer jenom kontroluji 🙂 Úžasné na tom je, že kalíšek nevysušuje jako tampóny a nesmrdí jako vložky. Již nikdy bych se k tampónům a vložkám nevrátila.

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 73. halyna

  dobry den,jsem velice spokojena s menstr.kaliskem,koupila ho pred 2 lety,a do ted ho pouzivam.Je vyborny pri menstruacech,jen doporucuji.Ptala se u ginekolozky na kalisek,ona me rekla,kdyz mne vyhovuje,tak muzu ho klidne pouzivat.Vyzkousete jen jednou,a zapomenete na vlozky,ktere musite porad menit,jen doporucuji

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 74. Daniela Koubková

  Menstruační kalíšek jsem si pořídila na základě doporučení mými přáteli už před několika lety, neváhala jsem a sehnala si ho hned, jak jsem se o něm doslechla. Nejde tu jen o mé vlastní pohodlí, kdy mi v době mé periody stačí jen malá věcička, kterou jednoduše očistím a znovu použiji, kterou s sebou mohu vozit kamkoli, bez zátěže, což je praktické při mém cestování. Ale ráda bych podotkla, že mi jde i o zmenšení mé ekologické stopy – jen si představte kolik kilogramů odpadu vyprodukuje každá žena používající tampony a vložky a pak to vynásobte počtem všech takovýchto žen. Další důvod je jistě ekonomický, mně stačí kalíšek, který jsem zakoupila pokud vím za necelé 300,- a slouží mi už léta, zatímco jiné ženy musí každý měsíc platit podobnou částku za hygienické potřeby, v průběhu let tato částka není vůbec zanedbatelná.
  Ne všem používání kalíšku sedne, ale většina žen, které znám, které ho používají jsou velmi spokojeny. Pro mě samotnou je to jedna z věcí, kterých si za poslední roky nejvíce cením a které mi ulehčily život.
  Neváhám doporučovat ho všem, které o něm ještě nevědí, nebo stále váhají ho zkusit. Stojí to za to!
  Jediná výtka vůči tomuto konkrétnímu produktu je z mé strany k jeho pytlíčku, ze kterého začaly záhy čouhat nitě a brzy se začal rozpadat. To na mém nadšení ale nic moc nemění. Děkuji.

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

  • Oldřich

   Paní Danielo, děkujeme za recenzi a dodávám, že pytlíčky ke kalíšku jsou již jiné, pevnější a kvalitní.

   Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 75. Jitka Karin Čepeláková

  Ahoj Kateřino a Oldo. S kalíškem jsem nadmíru spokojená. Dokonce se mi upravila menstruace jen na 4 dny z původních 8-10 dnů. Nemám ani menstruační bolesti. Toxický šok působený vložkami nebo tampony určitě není jen nějaký blábol. V práci je k nezaplacení. Už jsem ho pořídila i dceři. I ona je spokojená, že do školy nemusí tahat tampony. Mohu jen doporučit Jitka Č. z Havl. Brodu

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 76. Tereza

  Za poslední dva roky jsem s menstruačním kalíškem procestovala deset zemí a s tampony nebo vložkami se to prostě nedá srovnat. Odpadá starost, kam s použitým materiálem, člověk nemusí tak často myslet na výměnu, šetří to místo v batohu,… nehledě na to, že v některých zemích je docela problém sehnat tampony nebo dokonce nějaké slušné vložky. Jednoznačně doporučuju nejen cestovatelkám =)

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 77. Jana T. Soběslav

  Kalíšek jsem si objednala asi před dvěma roky na radu kolegyně. Překvapilo mě jak jednoduše se používá a skoro ho necítím. Především mě těší ekologická stránka, neprodukuji měsíčně zbytečný odpad. Vřele doporučuji vyzkoušet.

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 78. Jana

  Zdravím Kateřino, s menstruačním kalíškem jsem nadmíru spokojená. Ocenila jsem ho i při balení, nyní jsem v Austrálii na 6měsíců a ještě minulý rok by moje výbava vypadala byla v podobě několika ,,krabic,, tamponů, které jsem užívala přes den a několik balení vložek.. Teď jsem si mohla vzít jen krásný růžovobílý pytlíček s kalíškem. Všem to doporučuju. 🙂 Jsem fakt spokojená. Takže velké díky.

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 79. Pavla, Olomouc

  Děkuji za opravdu expresní zaslání kalíšku a omlouvám se za pozdní odpověď. Ale zase jsem mezitím už měla možnost kalíšek vyzkoušet při „plném nasazení“ a jsem nadšená. NADŠENÁ!!! Když jsem četla komentáře ostatních žen, co kalíšek používají, připadaly mi značně nadnesené a říkala jsem si něco o špatně skryté reklamě. Sypu si popel na hlavu a obávám se, že kdybych nějaký takový komentář psala já, bude ve stejně oslavném duchu, možná i víc… Tak nic, jen že jsem se měla rozhoupat dřív 🙂

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 80. Monika, Ústí nad Orlicí

  Objednala jsem si svůj první menstruační kalíšek a s napětím čekala až přijde, při rozbalení mě překvapila jeho velikost, na fotkách na internetu se přeci jen zdál o hodně menší… manipulace a zavádění však proběhlo naprosto bez obtíží a já jsem se jím doslova nadchla. Hned první den menstruace, který byl vždy nejvíc nepříjemný, jsem s menstruačním kalíškem úplně zapomněla že nějako menstruaci mám 🙂 Odpadla mi nepříjemná starost kam jdu, jak dlouho tam budu, jestli tam budu mít nějaké soukromí pro výměnu tamponu v případě nutnosti a kam pak s ním… Menstruační kalíšek jsem při nejsilnějším krvácení měnila ráno, po poledni a večer jinak jsem o něm ani nevěděla, opravdu po zavedení vůbec není uvnitř cítit. První dva dny jsem trošku bojovala s protékáním, ale vrátit k tamponům jsem se za žádnou cenu nechtěla, bo stejně jako kamarádka co mi ho doporučovala, ani já už bych si nedokázala představit, že po zkušenosti s menstruačním kalíškem bych tam měla mít tampon… napsala jsem na podporu Kateřině, ta mi poradila a tak jsem vše vyladila tak, že kalíšek těsní dokonale a bezpečně bez „nehody“ a já jsem ráda, že šetří nejen mě peníze, které bych vynaložila za tampony a slipové vložky, šetří přírodu bo při jeho použití nevzniká žádný odpad ale hlavně mě zajistil naprosto úžasný nepopsatelný pocit klidu a jistoty během menstruace, tak se z té nepříjemné události stal pomalu okamžik na který se snad i budu ten další měsíc těšit 🙂 Všechny kdo ještě s jeho pořízením otálíte, ať k tomu máte jakýkoliv důvod, nebojte se a jděte do toho, ten pocit za to stojí 😉

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 81. Ivča

  Menstruační kalíšek je úžasná věc, škoda, že jsem na něj nepřišla dřív, ale jako skvělou zpětnou vazbu musím říct, že v můj svatební den, první den menstruace…takže silné krvácení, ale díky kalíšku i svatební den s menstruací proběhl parádně…ani kapka, nemusela jsem řešit neustálé „přebalování“, prostě pohoda.

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 82. Veronika, Střelice

  Děkuji za skvělý obchod od prvního kontaktování až po doručení zásilky! První kalíšek jsem již využila hned první dny na dovolené / druhý den od doručení – krásná to intuice pro objednávku – viďte?/ Menstruační kalíšek od Vás sedí perfektně a vůbec jsem o něm nevěděla. Plochý díl ve spodní části určený na vytažení – to je skvělý nápad. Mnohem snadněji se pak menstruační kalíšek používá.Přeji pohodový den a mnoho tak mile spokojených /nejen ženských/ zákazníků Vám přeji.Těším se na další nákup u Vás a výtečné doporučení rozšířím kde budu moci.“

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 83. Hana, Praha

  Menstruační kalíšek objednal můj manžel, ale hodnotit ho mohu já 🙂 = manželka. Nyní ho objednáváme pro přítelkyni syna. Já jsem s ním velmi spokojená a rozhodla jsem se, seznámit s ním i své žákyně nejstarších ročníků ve škole.

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 84. Andrea l.

  Už nějakou dobu se vám chystám napsat, že jsem spokojená maximálně…dovolím si napsat, že jsem až nadšená. Ještě jednou vám za tento úžasný produkt děkuji!

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 85. Dana M.

  S použitím kalíšku jsem nadšená, má opravdu samé výhody: odpadá stres v práci v prvních silnějších dnech menstruace, zda mi vložka či tampon budou stačit, odbíhání a „přebalování“, odpadají naprosto i nepříjemné pocity v prvních dnech, nyní se cítím naprosto v pohodě, dokonce zapomínám, že mám vůbec „své dny“. Kalíšek v pohodě stačí vyměnit od brzkého rána až do doby, než přijdu odpoledne domů z práce. Opravdu velká spokojenost a určitě budu svoje nadšení šířit mezi svoje kamarádky, které kalíšek neznají.

  Děkuji Vám za skvělé dny 🙂

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 86. Lucie j.

  Dobrý den,

  tak ještě jednou bych chtěla poděkovat za zaslání menší velikosti kalíšku. Musím říct, že jak jsem si myslela, že vel. 2 je pro mě v pořádku a cítila jsem se dobře, tak z vel. 1 jsem byla naprosto unešená, dokonce jsem občas musela jít zkontrolovat, zda kalíšek vůbec mám. Naprosto bezproblémové zavádění, používání, celkový pocit, zapomínala jsem že ho mám zavedený (což když jsem toto četla od jedné uživatelky, smála jsem se trochu přehnané reakci). Takhle skvěle jsem se během menstruace ještě nikdy necítila. Už nikdy v životě se nevrátím k tamponům nebo vložkám a doporučuji dál kde to jen jde.

  Mějte se krásně a přeji mnoho dalších takto spokojených zákaznic.

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 87. Hana W.

  Musím říct, že jsem naprosto spokojená. Takový pohodlíčko jsem nezažila, divím se že jsem kalíšek nepořídila dřív. Jen mám trochu obavu, jestli jsem si raději neměla objednat menší,… Normálně používám tampony super, kvůli poměrně silné menstruaci, ještě jsem tedy nerodila a je mi teprve 23 let, ale sama na sobě cítím, že jsem docela „volná“…Na druhou stranu zase dokonale těsní, což je super 🙂
  Rozhodně jsem ale spokojená zákaznice 🙂
  Mějte se krásně a děkuji.

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 88. Lucie G.

  Ačkoli jsem o kalíšku věděla už nějaký čas, neuměla jsem si představit, jak funguje, ale díky veškerému „povídání“ na vašich stránkách, které je tak hezké, citlivé, jsem dočetla a objednala.

  Viděla jsem na vašich stránkách uvedené zkušenosti dalších a dalších žen, mohu říci, že mě velmi překvapilo, že ač jsem pročítala i diskuze na internetu, nenašla jsem jedinou negativní reakci! Nadšení a euforie žen mi přišla přehnaná, byla jsem značně nedůvěřivá, ale přece jen, v práci ani jinde je nepříjemné přemýšlet, zda když vstanete, budete mít ušpiněné kalhoty nebo zda si budete mít kde schovat či vyměnit vložku nebo tampon,nehledě na to, jaké nevýhody běžné hygienické pomůcky mají! Už tu euforii chápu a prožívám ji také. První den byl trochu těžší, druhý jako bych měla kalíšek odjakživa. Už se menstruace nebojím, nebojím se dovolené, cestování, je to krásný pocit, svobody a pohody a určitě bych přála každé ženě, aby byla stejně spokojená jako já.

  S pozdravem a přáním krásných dní,
  Vaše šťastná zákaznice Lucie

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP

 89. Šárka K.

  Asi před 2 lety jsem si u Vás zakoupila kalíšek vel. 1 a byla jsem s ním velice spokojená. Nyní jsem po porodu a potřebuji tedy kalíšek větší. Neváhala jsem ani minutu a kalíšek objednala. Bohužel než dorazil, dostavila se první menstruaci po porodu a musím používat vložky. Vůbec mi to nevyhovuje… Už abych měla kalíšek u sebe. S kalíškem jsem se na období menstruace i těšila, jelikož kalíšek je úžasný 🙂

  Je to prostě nejlepší vynález 🙂

  Menstruační Kalíšek LUNACUPMenstruační Kalíšek LUNACUP