Kategória otázok

Nejčastější otázky ve stručnosti
Jak vybrat velikost kalíšku?

Ženám do 30 let nebo ženám, které rodily císařským řezem, doporučujeme menší velikost kalíšku.

Ženám nad 30 let nebo ženám, které rodily vaginálně, doporučujeme větší velikost. 

Menší velikost doporučujeme také ženám, které jsou výrazně úzké a mají problém zavádět tampony super a větší velikost nebo nejsou tampony zvyklé používat vůbec.

Doporučení většího kalíšku často zvažujeme u silnějších menstruací, u žen s povoleným pánevním svalstvem nebo u žen, které používají největší velikost tamponu. 

Pokud si nejsi jistá, přečti si náš článek nebo nám napiš. 


Jak kalíšek sterilizovat? 

Doporučujeme kalíšek sterilizovat buď pomocí sterilizačního sáčku, který je u nás součástí balení, nebo vyvařením ve vodě (max 3 minuty!). Před první sterilizací si přečtěte náš podrobný návod.


Mohu s kalíškem jít na záchod? 

Ano s kalíškem můžeš vykonávat malou i velkou potřebu a nemusíš kalíšek předtím nebo potom vyndávat. 


Má být kalíšek po zavedení uvnitř cítit?

Kalíšek by neměl být uvnitř cítit. Občas o něm můžeš vědět pár minut po zavedení, ale ne dlouhodobě. Pokud ho cítíš uvnitř, nebo dokonce tlačí, zkus ho zavést pod jiným úhlem, nebo jinak hluboko. Pokud to nepomůže, napiš nám na poradnu. 


Jak často se kalíšek vyprazdňuje?

Menstruační kalíšek LUNACUP vydrží obvykle 2-3x déle než tampony. Obecně v silné dny se menstruační kalíšek vyprazďnuje po 3-6 hodinách a ve slabší dny po 8-12 hodinách. 

Kalíšek nenechávej zavedený nikdy déle než 12 hodin i v případě kalíšku LUNACUP evolution, který můžeš vyprázdnit bez vyndání. 


O menstruačním kalíšku
Co je to menstruační kalíšek?

Menstruační kalíšek je moderní pomůcka pro ženy v období jejich menstruace. Je
to jemný silikonový kalíšek, který si složený zavedeš do pochvy. Zde se rozevře a
zachycuje menstruační krev. Po naplnění jej vyjmeš a menstruační krev vyliješ.
Menstruační kalíšek pak opláchneš a znovu zavedeš. Menstruační kalíšek můžeš
používat po celý cyklus. Po jeho skončení kalíšek sterilizuješ vyvařením a uschováš
k dalšímu použití příští měsíc.


Kalíšek využívají každý měsíc po celém světě miliony žen. Dobrovolně ho vyměnily
za vložky a tampony. Nejčastější reakcí našich zákaznic po vyzkoušení kalíšku je
věta: „To je taková pohoda! Už bych neměnila. Škoda, že jsem se o kalíšku
nedozvěděla dřív!“


Z čeho je menstruační kalíšek vyrobený? 

Menstruační kalíšek je vyroben z lékařského silikonu. Lékařský silikon se používá ve zdravotnictví už více než 50 let například pro výrobu kontaktních čoček, prsních implantátů či náhrad srdeční chlopně.

<!-- [if gte mso 9]> <w:lsdexception locked="false" priority="19" qformat="true" name="Subtle E


Jaká je životnost menstruačního kalíšku? 

Menstruační kalíšek má životnost 10 let. Při správném zacházení ti vydrží dokonce i déle.

Důvodem pro výměnu menstruačního kalíšku je obvykle:

·      změna jeho zabarvení, což je přirozená vlastnost silikonu, která nemá žádný vliv na funkčnost,

·      nebo snížení pružnosti materiálu, což má za následek snížení přizpůsobivosti tvaru kalíšku tvému tělu.

<!-- [if gte mso 9]> <w:lsdexception locked="false" priori


V čem je menstruační kalíšek revoluční?

Používáš vložku? Pak to určitě znáš: neustále o ní víš, omezuje tě v pohybu a často jsi v napětí, zda neproteče. Jakmile nasákne krev, začne rychle zapáchat.

Používáš tampon? Pak je to o něco lepší. Můžeš se hýbat, s opatrností se i vykoupat nebo si jít zaplavat. Stále však o něm víš. „Neprotekl?“ ozývá se pořád podvědomě ve tvé hlavě. Tampon navíc vysušuje, neustále ho cítíš a může způsobit syndrom toxického šoku (TSS).

<!-- [if gte mso 9]> &


Je menstruační kalíšek ekologický? 

Menstruační kalíšek je jednoznačně nejekologičtější pomůckou pro tvou menstruaci.

 •  Jeden kalíšek ti totiž vystačí na 10 let.

 •  Při jeho používání neprodukuješ žádný odpad.

 •  Nemusíš dokonce ani nic prát, jako je tomu třeba v případě látkových vložek.

 • Kalíšek není vyrobený z plastu/gumy, není to výrobek z ropy.

 • Jakmile ti doslouží, lze jej snadno ekologicky zlikvidovat.

Věděla jsi, že odpad z tamponů, jejich aplikátorů a balení, který za svůj život vyprodukuješ, by naplnil celou korbu nákladní Tatry?


Kolik menstruační kalíšek stojí? 

Výhody menstruačního kalíšku
Co mi menstruační kalíšek přinese?

Menstruační kalíšek je revoluční - zásadně změní tvůj život k lepšímu!

 • Poprvé v životě zažiješ, že zapomeneš na svou menstruaci. 
 • Menstruace tě nebude omezovat. Budeš se moct věnovat jákékoliv aktivitě - stejně jako během dnů, kdy menstruaci nemáš.
 • Vyhneš se celé řadě trapných situací. Už nebudeš muset hledat koš, do kterého bys vyhodila tampon či vložku.
 • Už nikdy nebudeš muset jít kupovat vložky a tampony. 

Srovnání menstruačního kalíšku s vložkou a tamponem

Co všechno můžu s menstruačním kalíškem dělat?

Všechno to, co děláš v kterýkoliv jiný den, když nemáš menstruaci.*

 

* Po celou dobu menstruace, obzvlášť během dnů, kdy máš měsíčky nejsilnější, ale doporučujeme více odpočívat a dodržovat klidový režim. Menstruace je cyklická fáze ženy, kdy se ponořuje hlouběji do sebe a očišťuje se jak fyzicky, tak i psychicky. Každá žena by měla naslouchat signálům svého těla a respektovat je.


V čem je menstruační kalíšek v souladu s přírodou? 

Ve starých kulturách u kmenů původních kultur ženy v době své menstruace odpočívaly, odcházely na klidné místo a menstruovaly do země. To je nejlepší, nejpřirozenější a nejzdravější způsob, jak trávit období menstruace. Využívaly takzvané svobodné menstruace, kdy se žena může naučit ovládat svůj čípek a držet krev uvnitř dělohy, dokud ona sama čípek nepovolí a nenechá krev protéci. Zachycování krve pomocí menstruačního kalíšku je skvělý způsob, jak kombinovat přirozené fungování ženského těla se současnou moderní dobou.

Odtok krve se při používání menstruačního kalíšku nezastavuje, jen je menstruační krev na chvíli zachycena, než bude vrácena zpět zemi. Jde tedy stále o velmi přirozenou cestu, která je v souladu s přírodou.


Nevýhody menstruačního kalíšku
Existují i nějaké nevýhody menstruačního kalíšku?

Ve srovnání s vložkou či tamponem se nevýhody hledají opravdu těžko. Pochybnosti v souvislosti s používáním menstruačního kalíšku vychází především z obav žen, které zatím kalíšek nevyzkoušely. Používání menstruačního kalíšku si nedovedou představit. Připadá jim velký, bojí se komplikovaného vkládání a vyjímání. Tyto obavy jsou ale zbytečné. Jaké nevýhody tedy přináší menstruační kalíšek?

Při používání vložek a tamponů se obvykle s trochou šikovnosti neumažeš. V případě menstruačního kalíšku tě zpočátku čeká hledání ideálního způsobu, jak kalíšek vkládat a vyjímat z těla tak, aby to pro tebe bylo příjemné. Při této manipulaci se občas můžeš mírně umazat. Jakmile si ale najdeš svůj způsob, umazání se bude týkat maximálně špičky palce a ukazováčku, kterými plný kalíšek vytahuješ.

Více nevýhod jsme nenašli. Jedno je ale jisté. Jakmile jednou menstruační kalíšek vyzkoušíš, už jej nikdy nebudeš chtít dát z ruky. Návrat k vložkám a tamponům ti bude připadat jako návrat do středověku.


Menstruační kalíšek a zdravotní rizika
Existují při používání menstruačního kalíšku nějaká zdravotní rizika?

 • Používání lékařského silikonu ve zdravotnictví během posledních 50 let prokázalo, že je zcela bezpečný a zdravotně nezávadný. Samo za sebe mluví jeho využití při výrobě implantátů srdeční chlopně.

 • Materiál, ze kterého je kalíšek vyroben, má zároveň antibakteriální vlastnosti. Bakterie se na něm neudrží, protože zde nemají živnou půdu. Menstruační kalíšek vyrobený z lékařského silikonu tak nepodporuje množení bakterií. Zároveň je po celou dobu používání uzavřen v pochvě a není nijak spojen s vnějším prostředím, jako je tomu například v případě šňůrky u tamponu. Kalíšek se tak při menstruaci stává součástí těla ženy

 •  Menstruační kalíšek nijak nenarušuje pH a vlhkost v pochvě ženy. K prostředí uvnitř těla je zcela neutrální. Kalíšek se navíc přizpůsobí tvaru pochvy a netlačí.

Menstruační kalíšek LUNACUP prošel kompletním testem zdravotní nezávadnosti u Státního zdravotního ústavu ČR.

S menstruačním kalíškem nejsou spojeny žádné zdravotní komplikace a rizika. Jediným obdobím, kdy se nedoporučuje menstruační kalíšek používat, je šestinedělí, kdy je potřeba zanechat volný průchod z pochvy ven.

Mnoho žen od doby, kdy začaly používat menstruační kalíšek, přestaly trápit opakující se záněty a mykózy. S menstruačním kalíškem je menstruace mnohem přirozenější a zdravější.

<!-- [if gte mso 9]> <w:lsdexception locked="false" priority=


Menstruační kalíšek shromažďuje krev. Nemůže mi to ublížit?

Tato častá obava, která vychází ze zakořeněného zvyku zachytit krev do něčeho savého, rozhodně není na místě. Krev je zcela přirozeně zachytávána a za několik hodin vylita.

Menstruační krev pomalu vytéká z čípku (děložní hrdlo) otvorem o velikosti hlavičky špendlíku. Ve stoje i vleže se krev hromadí v menstruačním kalíšku.
I v případě, že budeš stát na hlavě, krev malým otvorem rozhodně neproteče zpět. Nakonec i při používání vložky bude v takovém případě krev, která je v tu dobu v pochvě, téct nahoru. To je zcela normální a nehrozí ti při tom žádné riziko. Pochva odděluje vnitřní část těla od vnějšího prostředí. Menstruační kalíšek navíc vytváří podtlak a zamezuje přístupu vzduchu z vnějšku. Menstruační krev se tak nemůže zkazit a nemůže zapáchat tak, jako k tomu dochází u vložek, u kterých krev reaguje se vzduchem a množstvím bakterií.

Zajímavost: Věděla jsi, že vložky a tampony nejsou sterilované? Buničina či podobný materiál, ze kterého je tampon vyroben, projde celou výrobou a pak je zabalen. Jakmile se dostane k tobě, nemáš jistotu, že se v něm nenachází bakterie. Dokonce nemáš ani žádnou možnost ho sterilizovat. Menstruační kalíšek namísto toho můžeš kdykoliv v pohodlí svého domova umýt či vyvařit.


Jak se na používání menstruačního kalíšku dívají gynekologové? 

 

Mnoho gynekologů a gynekoložek menstruační kalíšek propaguje a chválí. Většina gynekologů jsou ale bohužel muži a nemohou zažít ten skvělý pocit pohody, svobody a zdraví, který menstruační kalíšek přináší. Jsou odkázáni jen na tvrzení druhých. Přečti si vyjádření některých z nich:

Gynekolog, MUDr. Helena Máslová

„Menstruační kalíšek je velmi vhodný, navíc k přírodě šetrný.“

 

Gynekolog, MUDr. Marcela Bittnerová

„Vzhledem k použitému materiálu nepodněcuje menstruační kalíšek vznik svědivého výtoku (mykózy). Protože se na čípek děložní jakoby navléká, nezabraňuje odtoku krve z dělohy. Je vhodný pro všechny ženy, které již měly pohlavní styk.“

 

Gynekolog, MUDr. Lukáš Hruban

„Jde o levný a hygienický způsob. Nevím o nikom, kdo by si stěžoval. 
Tato varianta je bezproblémová a vhodná doporučení.“

 


Menstruační kalíšek a já
Proč bych si měla pořídit menstruační kalíšek? 

 

Protože si sama sebe vážíš. Protože chceš být zdravá a cítit se skvěle. Díky používání menstruačního kalíšku zjistíš, jak ses doposud omezovala a riskovala své zdraví.

Přečti si článek o tom, co ti hrozí, pokud používáš vložky či tampony:
Článek o rizicích spojených s používáním tamponů
Osobní zkušenosti s používáním tamponů


Zvládnu menstruační kalíšek používat? 

Ano, zvládneš! Zvládly to všechny ženy před tebou, tak to zvládneš stejně dobře i ty. Obavy spojené s prvním použitím kalíšku jsou zcela normální. Jakmile ale kalíšek jednou vyzkoušíš, budeš litovat, že jsi nesebrala odvahu pořídit si jej mnohem dříve.

Společně s menstruačním kalíškem LUNACUP získáš podrobný návod s vysvětlením krok za krokem, jak kalíšek používat a jak o něj pečovat. Prvně si menstruační kalíšek vyzkoušíš zavést ještě před menstruací. V klidu a bez stresu z protečení. Vyzkoušíš si, jaké to je, a budeš připravená na svou první menstruaci s menstruačním kalíškem – na svou první menstruaci ve zdraví a v pohodě. A kdyby náhodou návod nestačil, můžeš se na nás kdykoliv obrátit – telefonicky, e-mailem či přes on-line chat. S námi máš zkrátka jistotu, že se vše podaří.

Zajímá tě, jak to měly ostatní naše zákaznice se svým „poprvé“? Přečti si, co nám k tomu napsaly.


Kolik menstruačních kalíšků potřebuji? Stačí mi opravdu jen jeden?

Ano, opravdu ti stačí jeden menstruační kalíšek. Kalíšek vřdy vyprázdníš a opět zavedeš. 


Mohu menstruační kalíšek použít, i když mám velmi silnou menstruaci? 

Ano, můžeš. Známe mnoho žen, které měly opravdu velmi silnou menstruaci, používaly tampony superplus/maxi a ani ty jim mnohdy nestačily. Jejich velké trápení s menstruací jim vyřešil až menstruační kalíšek. I přesto, že musí menstruační kalíšek vyprazdňovat častěji než ženy s mírnějším průběhem menstruace, je to pro ně obrovská úleva a mnohem větší jistota.

Tip: Při silné menstruaci doporučujeme kalíšek LUNACUP evolution s možností vypouštění. 


Mohu menstruační kalíšek použít, když často špiním a menstruuji třeba i 14 dnů?

Ano, můžeš. I v případě pouhého špinění však doporučujeme z hygienických důvodů kalíšek vyprazdňovat každých 12 hodin.


Proč jsem o menstruačním kalíšku doposud neslyšela? 

 

Menstruační kalíšek se ve své silikonové podobě na anglickém trhu objevil již v roce 2002. Na český trh se dostal v roce 2006. Slyšíš o menstruačním kalíšku poprvé? A zajímá tě proč? Pak „následuj peníze a najdeš odpověď“.

Velké nadnárodní společnosti jako Always, Kotex, O.B., Tampax, Ria a další se zavedením menstruačních kalíšků na trh přicházejí o velké zisky. Není tedy v jejich zájmu, aby se o tomto revolučním způsobu, jak pohodlně a zdravě řešit období menstruace, dozvědělo co nejvíce žen. Tyto společnosti proto pravidelně zásobují širokou veřejnost reklamními spoty, které propagují tradiční způsob používání vložek a tamponů. Situace na trhu se však postupně mění a je pouze otázkou času, kdy menstruační kalíšek nahradí běžně používané tampony a vložky.


Proč nemá menstruační kalíšek více žen v mém okolí? 

Možná si to ani neuvědomuješ. Ve svém okolí určitě najdeš alespoň pár žen, které menstruační kalíšek používají. Téma menstruace je však stále silné tabu a mnoho žen na něj nerado zavádí řeč. Pokud se jich ale zeptáš, určitě ti svoji zkušenost s kalíškem rády sdělí. Dej si jen pozor na zavádějící informace, které často podávají „chytrolínky“, které kalíšek nikdy nevyzkoušely, a přesto o něm „vše ví“. ????

Nemáš nikoho, s kým by sis o svých měsíčkách otevřeně promluvila? Zajímá tě, jak jsou s menstruačním kalíškem LUNACUP spokojené naše zákaznice? Pak si přečti reakce, které jsme od nich v průběhu let obdrželi.


Návod, jak kalíšek používat
Jak se menstruační kalíšek používá? 

Jak často se má menstruační kalíšek měnit?

Výhodou menstruačního kalíšku je, že ho na rozdíl od vložek a tamponů měnit nemusíš. Stačí jej vylít, omýt a znovu zavést.

Během dnů, kdy máš slabší menstruaci, ti stačí kalíšek vyprázdnit po 8 až 12 hodinách. Při silné menstruaci se připrav na výměnu kalíšku po 3 až 6 hodinách. Podle zkušeností žen, které už menstruační kalíšek vyzkoušely před tebou, vydrží kalíšek 2–3x déle než tampon.


Menstruační kalíšek a antikoncepce
Mohu menstruační kalíšek použít, když používám antikoncepční vaginální kroužek (Nuvaring aj.)?

Ano, můžeš. Menstruační kalíšek se zavádí nízko do pochvy a vaginální kroužek nijak neovlivňuje. Mnoho žen s vaginálním kroužkem již roky menstruační kalíšek používá.


Mohu menstruační kalíšek použít, když mám zavedené nitroděložní tělísko (Dana, Gyneplus, Gynefix, Jaydess, Mirena aj.)?

Ano, můžete. Mnoho žen používá obojí najednou a jsou spokojené. Občas se vyskytne případ, kdy je nitroděložní tělísko vytlačeno. Může k tomu dojít z důvodu anatomie – nízký čípek či zavádění kalíšku hodně vysoko. K samovolnému vypuzení tělíska z těla dochází u jednoho z dvaceti zavedených nitroděložních tělísek / nejčastěji v prvních třech měsících po aplikaci /. Doporučujeme požádat gynekologa, aby vlákna sahající do pochvy zkrátil na minimum a kalíšek vyndávat nejlépe vytlačením pomocí svalů pánevního dna. Mnoho žen menstruační kalíšek spolu s nitroděložním tělískem spokojeně používá.


Stydím se zeptat, ale...
Není kalíšek příliš velký?

 

Mnohé ženy mají obavu, že je pro ně kalíšek příliš velký. Miliony žen po celém světě už se ale přesvědčily, že menstruační kalíšek LUNACUP je vyroben tak, aby dokonale zapadl na své místo. S jistotou se tak vejde i do tvého těla.

Před vložením menstruačního kalíšku do těla ho omyješ vodou. Díky tomu na své místo lépe vklouzne. Do pochvy ho budeš zavádět složený do úzké ruličky. Rozbalí se až na místě, kde je to potřeba.

Menstruační kalíšek je navíc:

 • velmi pružný a přizpůsobí se tvaru tvé pochvy,

 • jemný, a proto tě při vkládání nijak netlačí ani nedře,

 •  ve složeném stavu jen o trochu větší než běžný tampon (2 cm versus 1,5 cm).

Je to mnohem snazší, než se zdá. Zatím jsme se nesetkali s žádnou ženou, která by to při troše cviku nezvládla.

Menstruační kalíšek LUNACUP je navíc na rozdíl od kalíšků jiných značek navržen na základě testování několika tisíců žen v souladu s anatomií ženského těla. Oproti jiným kalíškům je kuželovitějšího tvaru a má pouze mírně zvýšený horní okraj. Díky tomu je jeho používání po všech stránkách příjemnější.


Je menstruační kalíšek spolehlivý? Neproteče?

Menstruační kalíšek je spolehlivý a nezklame tě ani v těch nejnáročnějších situacích, jako je plavání, sport, tanec či společenské události. Menstruační kalíšek se po správném zavedení pevně přitiskne kolem dokola ke stěnám pochvy. Díky jeho pružnosti a vytvořenému podtlaku pevně drží za všech okolností. Veškerá menstruační krev se tak hromadí do něj a nikam jinam nemůže téct.


Menstruační kalíšek tedy nikdy neproteče? 

Ne tak docela. Pokud dojde k naplnění kalíšku a hladina krve dosáhne až k malým otvorům u horního okraje kalíšku, může dojít k uvolnění podtlaku a menstruační kalíšek může kolem okrajů mírně protéct. Stále však platí, že oproti vložce či tamponu je menstruační kalíšek mnohem spolehlivější. Naše zkušenosti navíc ukazují, že ženy obvykle vycítí, když už kalíšek začíná být plný a mohou tak situaci začít včas řešit.


Mohu menstruační kalíšek používat, i když jsem panna a nemám za sebou pohlavní zkušenost? 

Ano. Menstruační kalíšek můžeš používat i s neporušenou panenskou blánou. Při výběru vol raději menší velikost kalíšku. Mezi našimi zákaznicemi je mnoho dívek ve věku 13–14 let, které menstruační kalíšek pravidelně používají.

Nicméně pro některé mladé dívky bez pohlavní zkušenosti může být zavádění kalíšku nepříjemné. Proto doporučujeme menstruační kalíšek nejprve opatrně vyzkoušet, mít dost trpělivosti a zkusit si najít správný způsob zavádění. Pokud máš nějaké pochybnosti nebo si nejsi jistá, jak na to, neváhej nás kontaktovat. Rádi ti s prvním zaváděním poradíme.

A pokud ti používání kalíšku přece jen nebude vyhovovat, nic se neděje. Kalíšek ti při správné péči vydrží i více než 10 let. Jeho používání proto můžeš vyzkoušet za nějakou dobu, až na to tvé tělo bude lépe připravené.


Jak mám menstruační kalíšek používat na veřejných toaletách? 

Nejpohodlnější samozřejmě je, když máš k dispozici WC s umyvadlem. Na veřejných toaletách, v práci, na cestách a možná ani u tebe doma ti však takový luxus mnohdy nebude dopřán. Máme pro tebe ale skvělou zprávu. Menstruační kalíšek můžeš pohodlně vyprázdnit i v náročnějších podmínkách. Stačí si najít vlastní způsob, který ti bude vyhovovat. Jaké máš možnosti?

 • V prvé řadě si uvědom, že menstruační kalíšek se velmi snadno udržuje. Menstruační krev se na něm nezachytává a zůstává pouze uvnitř. Pokud jsi tedy na veřejných toaletách, kde nemáš v kabince k dispozici umyvadlo, nejjednodušší je si nejprve umýt ruce a pak v kabince kalíšek vyjmout, vyprázdnit a znovu zavést. Nemusíš se ničeho bát. Kalíšek je vystaven venkovnímu prostředí pouze několik vteřin a nepřichází do kontaktu se špinavým prostředím toalet. Menstruační kalíšek je lepší umýt. Pokud to ale nejde, nemusíš z toho mít nepříjemný pocit.

 • Druhou přijatelnou možností je vzít si do kabinky láhev s vodou a po vyjmutí menstruační kalíšek opláchnout. Případně můžeš použít i intimní vlhčené ubrousky, kterými kalíšek otřeš.

 • Třetí možností je zajít kalíšek opláchnout k umyvadlu. To však platí jen při slabší menstruaci, kdy si troufneš vydržet chvilku bez kalíšku či jiné hygienické potřeby.

<!-- [if gte mso 9]> <w:lsdexception locked="fa


Chystám se kempovat, jít na túru. Dá se kalíšek pohodlně používat i v přírodě?

Používání menstruačního kalíšku ti nebrání dělat to, co tě baví. Stejně jako v případě vyprazdňování kalíšku na veřejných toaletách, bude praktické mít ve volné přírodě k dispozici vlhčené ubrousky nebo kapesníčky, kterými v případě potřeby kalíšek otřeš. Pomocí můžou být také nejrůznější antibakteriální gely, kterými si před manipulací s kalíškem opláchneš ruce a zajistíš tak, že se kalíšek nedostane do kontaktu s bakteriemi. Ubrousky i gely sice obsahují různé chemické látky, pokud ale nemáš jinou možnost, pomůžou ti hravě si v přírodě s menstruací poradit.


Je pravda, že menstruace je při používání kalíšku kratší?