Menstruační Kalíšek: Často Kladené Otázky | FAQ | Zkušenosti

Kvalitní menstruační kalíšek je velmi přizpůsobivý a udrží dobře podtlak (těsní) i když je více zmáčknutý. Proto i když jsme každá jiná, tak i Vám bude menstruační kalíšek dobře sloužit!

Nicméně v životě ženy je obvykle zásadní rozdíl po přirozeném (ne císařským řezem) porodu, proto se v zásadě vybírá ze dvou velikostí:
– pro ženy, které ještě nerodily – menší velikost
– pro ženy, které vaginálně rodily – větší velikost

Většina výrobců také doporučuje zvolit větší velikost po dosažení určitého věku. Naše zkušenost je taková, že do 30 let (a nerodila) je téměř vždy lepší volit velikost menší menstruačního kalíšku, později je to volitelné, obvykle vyhovují obě velikosti a postupně se překlápí do věší velikosti.

Jak vybrat velikost menstruačního kalíšku:
– Pokud jste vaginálně rodila, zvolte nezávisle na věku velikost větší menstruačního kalíšku.
– Pokud jste nerodila (či císařem) a je Vám do 30 let, zvolte menší velikost menstruačního kalíšku.
– Pokud je Vám 30 let a více, zvolte větší velikost menstruačního kalíšku.

Při nejistotě zvažte:
Pokud jste na rozmezí či váháte, tak zvažte tyto hlediska. Víte či se cítíte být dole velmi úzká? Zvolte menší velikost menstruačního kalíšku nehledě na výše uvedené a naopak. Rozhodněte se podle toho, jaké tampóny používáte. Když používáte téměř pouze mini a občas normal, zvolte menší velikost menstruačního kalíšku a pokud používáte pravidelně velikost tampónů normal a často i větší, zvolte větší velikost menstruačního kalíšku.
Pokud stále váháte, zvolte větší velikost menstruačního kalíšku.

Kalíšek pohodlně zakoupíte zde v obchodu s menstruačními kalíšky.

Load More