To je jeden z mýtů používání menstruačního kalíšku.
Jakmile se s menstruačním kalíškem naučíte zacházet, tak si umažete pouze konečky 2 prstů a jen maličko. Všechna menstruační krev je zachycena v kalíšku a tam přeci nešaháte!
Menstruační krev ani nevidíte, pokud by Vám to přišlo nepříjemné. Menstruační kalíšek vyjmete vsedě na WC a okamžitě po vyjmutí jej vylijete. Kalíšek je hladký a krev se na něm nedrží, stačí jej opláchnout a vypadá jako nepoužitý.

S menstruačním kalíškem budete mít mnohem větší pocit čistoty než s tampóny a vložkami. Možná se Vám to zdá divné, ale prostě s menstruačním kalíškem máte pocit, že je vše v pořádku, vše je jak má být, přirozené, zdravé, veselé. Je to opak pocitu s vložkou, která často zapáchá či tampón je takový nacucaný a nepříjemný, vysušuje. S menstruačním kalíškem je to úplně jiné! Necítíte jej a menstruační krev přirozeně vylijete po zachycení do kalíšku do WC. Budete mít pocit, že vše je v pořádku. Co mělo odejít, odešlo a Vy jste zdravá, čistá a v pořádku.

A uvědomte si, menstruační krev byla Vaší součástí, není to něco špinavého a cizího, však přišel čas tuto část nechat odejít. Život běží dál…

Zkušenost / reference s použitím menstruačního kalíšku:
„Dobrý den, děkuji za vstřícnost a ochotu.
Omlouvám se, že jsem z odpovědí takto čekala, ale chtěla jsem kalíšek nejdříve vyzkoušet. Přiznávám se, že jsem k celé věci měla dlouho nedůvěru (zdálo se mi to nějaké „divné“), takže ke koupi mě přesvědčila až (přehnaně) jásající kamarádka. Vaše stránky jsem pak našla náhodně a rozhodující byla cena.

Nyní ovšem také jásám. Divné to trochu je – připadám si, že bych mohla otevřít minibar pro upíry ? – ale zvykla jsem si rychle a skutečně to odpovídá všem superlativům, které jsem o kalíšku slyšela. Už jej také doporučuji, kudy chodím.

Přeji hodně štěstí a spokojených zákaznic. “

Marie z Kamenice