• Použití lékařského silikonu ve zdravotnictví za posledních 50 let prokázalo, že je zcela bezpečný a zdravotně nezávadný. Jeho použití jako implantát/náhrada srdeční chlopně mluví samo za sebe.
  • Materiál má zároveň antibakteriální vlastnosti, kdy nepodporuje množení bakterií, bakterie se na něm neudrží, nemají živnou půdu. Zároveň je menstruační kalíšek po celou dobu uzavřen v pochvě a není tak spojen s vnějším prostředím (ani šňůrkou jako u tampónu), stává se tak součástí těla ženy.
  • Menstruační kalíšek nijak nenarušuje pH a vlhkost v pochvě ženy, je k prostředí zcela neutrální.
    Kalíšek se přizpůsobí tvaru pochvy, netlačí.

Jak z výše uvedeného vyplývá, s menstruačním kalíškem nejsou spojeny žádné zdravotní komplikace a rizika. Menstruační kalíšek se pouze nedoporučuje používat v 6-ti nedělí po porodu, kdy je třeba zanechat volný průchod z pochvy ven.

Naopak, mnoho žen od doby, co používají menstruační kalíšek, již netrpí na opakující se záněty, mykózy apod. S menstruačním kalíškem je menstruace mnohem přirozenější a zdravá.
Některé ženy také kalíšek používají do chlorovaných bazénů i mimo menstruaci, pro dodatečnou ochranu pro jejich citlivé prostředí pochvy. Menstruační kalíšek díky podtlaku pochvu dostatečně chrání.

Tip: Menstruační kalíšek LUNACUP prošel kompletním testem zdravotní nezávadnosti u Státního zdravotního ústavu ČR.