Menstruační kalíšek ve své silikonové podobě je na trhu od r. 2002 (uveden v Anglii), na český trh se dostává v r. 2006.

Známé pravidlo zní: „následuj peníze a najdeš odpověď“. Velké nadnárodní společnosti se značkami jako Always, Kotex, O.B., Tampax, Ria… nemají zájem o propagaci menstruačního kalíšku v televizi a jinde, kde stále slyšíme o úžasnosti tampónů a vložek. Je to proto, že by přišly o své výdělky, o zavedený byznys a továrny na vložky a tampóny, které si každý měsíc žena musí koupit a oni tak každý měsíc na tom profitují. Je to takto jednoduché.

Zkušenost / reference s použitím menstruačího kalíšku:
… Takže jsem netrpělivě očekávala svoji menstruaci a mohla menstruační kalíšek zavést, ze začátku maličko obavy a každou chvíli koukáni na wc zda je vše ok. A můžu říct první zavedeni a žádný problém, musím se pochválit, že první zavedeni a funguje…

Jsem nadmíru spokojena, takže ženy neváhejte a vyzkoušejte, není nad Vaše pohodlí… Vaše pohodlí i v nepříjemných dnech jsou vlastně příjemná změna a těším se, kdy zas budu moc v klidu mít své dny.

Dekuji.
Jana, Ústí nad Orlicí.