Ve srovnání s vložkou či tampónem, se nevýhody hledají opravdu těžko. Však podíváme se na to. Většina pochyb totiž vychází z neznalosti a obav žen, které menstruační kalíšek nevyzkoušely. Pak menstruační kalíšek vypadá jako velký, představují si, že bude celý od menstruační krve a ony budou muset jej složitě vkládat a vyjímat. Vy už po přečtení předchozích řádek víte, že tak to není. Takže nevýhody?

U vložek a ostatně i tampónů si nemusíte svého těla, Vaší vagíny všímat. S menstruačním kalíškem poznáte alespoň základní anatomii spodku Vaší pochvy při jeho zavedení.
U menstruačního kalíšku se většinou přeci jenom trochu umažete (špičku palce a ukazováčku), což možná při šikovnosti se Vám s tampónem či vložkou nestane.
Z počátku budete muset možná vyzkoušet několik poloh menstruačího kalíšku, abyste si našla tu, která Vám bude vyhovovat.

Navíc jsme nepřišli, ale jedno Vám můžeme říct s jistotou. Jak jednou menstruační kalíšek vyzkoušíte, tak už nikdy nebudete chtít se vrátit zpět (do „středověku“ vložek a tampónů).