S vložkou jste velice omezená, stále o ní víte, často v napětí, zda neproteče, kontrolujete se. Omezuje Vás ve volnosti pohybu, paříte se, často i zapáchá. S tampónem je to o něco lepší, už se můžete hýbat, s opatrností i vykoupat či zaplavat, však stále o něm víte, „neprotekl?“ zvučí v hlavě. Tampón vysušuje, cítíte ho a může způsobit STS (Syndrom Toxického Šoku).

Menstruační kalíšek zavedete a již jej neucítíte. Okamžitě se přizpůsobí Vašemu tělu. Neucítíte jej ani při sezení, běhu, jízdě na kole, aerobiku, józe. Splynul s Vaším tělem.

Po přibližně 2-3x delší době než byste měnila vložku či tampón menstruační kalíšek vyjmete, obsah vylijete a hned opláchnete. Díky materiálu je menstruační kalíšek okamžitě čistý a hygienický. Tak jej znovu zavedete a užíváte dne. Nepotřebujete nic nosit s sebou (vložky/tampóny), nepotřebujete koš.

A cítíte se mnohem lépe. Najednou již není Vaše perioda obtěžující. Není zde žádná vložka či tampón, které by Vás tlačili, jen jeden čistý menstruační kalíšek.

Zkušenost/reference s menstruačním kalíškem:
“ Rada bych Vam napsala pozitivni referenci na menstruacni kalisek, kt. jsem si poridila cca pred 3 mesici. Zvolila jsem vetsi velikost (jelikoz jsem uz po 2 porodech) a je naprosto odpovidajici. Kalisek se velmi lehce zavadi a po par minutach jej uz vubec nevnimam, takze mne v nicem neomezuje. Jen prvni zavedeni bylo trosku „divne“, ale pak uz to slo uplne samo. Ten pocit pohodli a cistoty v porovnani s klasickymi menstruacnimi vlozkami se snad ani neda vyjadrit. Kdyz k tomu prictu usetrene finance za vlozky, jsem presvedcena, ze to byla jedna z nejlepsich koupi v mem zivote. Mockrat dekuji!“

Hezky vecer, Adela